Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2013, 12:58

autor: qjin

The Bureau: XCOM Declassified z głównym wątkiem na 10-15 godzin. DLC w drodze

Ukończenie The Bureau: XCOM Declassified zajmie graczom średnio 10-15 godzin, ale ten czas zostanie dwukrotnie wydłużony, jeśli nie skupimy się wyłącznie na głównym wątku fabularnym. Potwierdzono, że gra otrzyma po premierze kolejne dodatki DLC – już trwają nad nimi prace.

Mimo braku trybu sieciowego gra nadrobi odpowiednio długą kampanią - The Bureau: XCOM Declassified z głównym wątkiem na 10-15 godzin. DLC w drodze - wiadomość - 2013-08-16
Mimo braku trybu sieciowego gra nadrobi odpowiednio długą kampanią

Morgan Gray (dyrektor kreatywny) oraz Erik Caponi (główny projektant narracji) odpowiedzieli na liczne pytania dotyczące The Bureau: XCOM Declassified podczas sesji AMA (ang. Ask Me Anything) na stronie reddit. Jak wynika z uzyskanych informacji, kampania fabularna gry starczy na ok. 10-15 godzin. Jednakże podczas rozgrywki natrafimy na liczne poboczne aktywności, które powinny wydłużyć zabawę nawet do 20-30 godzin, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. Co więcej, w kampanii nie zabraknie wyborów oraz wielu zakończeń, co powinno – zdaniem twórców – przekonać graczy do ukończenia gry więcej niż raz.

Ponadto ujawniono, że trwają prace nad kolejnymi dodatkami DLC, które trafią do sprzedaży po sierpniowej premierze podstawki. Caponi napomknął także o swoistym remake’u Terror from the Deep – możliwe, że uda się umieścić akcję w głębinach oceanu w ramach któregoś z planowanych DLC albo nawet w następcy The Bureau, jeśli obecna odsłona okaże się sukcesem. Podobno w planach jest następny XCOM, lecz jeszcze zbyt wcześnie na jakiekolwiek szczegóły. Ponadto przedstawiciele studia 2K Marin, które odpowiadało za BioShocka 2 i obecnie za The Bureau, zdradzili, że nie otrzymamy wersji demonstracyjnej nadchodzącej gry.

The Bureau nie będzie rasową strzelaniną TPP – gra ma wymagać od gracza taktycznego podejścia - The Bureau: XCOM Declassified z głównym wątkiem na 10-15 godzin. DLC w drodze - wiadomość - 2013-08-16
The Bureau nie będzie rasową strzelaniną TPP – gra ma wymagać od gracza taktycznego podejścia

Jak możecie wyczytać z naszego artykułu, Declassified zapowiada się na intrygujący miks Mass Effecta i XCOM-a. Twórcy postanowili zrealizować „tylko” kampanię dla pojedynczego gracza, rezygnując z jakiegokolwiek trybu wieloosobowego. UV, redaktor serwisu gry-online.pl, bardzo pochlebnie wypowiedział się po spędzeniu kilku dobrych godzin z wczesną wersją gry, stwierdzając, że „wielu postawiło na tym tytule krzyżyk, a tymczasem The Bureau całkiem nieźle prezentuje się w akcji”. Więcej na temat tego, co zaoferuje nowa gra studia 2K Marin, dowiecie się z poprzednich zapowiedzi, najnowszego materiału wideo zza kulis produkcji (patrz poniżej) oraz pozostałych oficjalnych filmików.

The Bureau: XCOM Declassified trafi na półki sklepowe w edycjach PC, PlayStation 3 i Xbox 360 w przyszłym tygodniu, a dokładnie 23 sierpnia. Tytuł będzie dostępny tylko w angielskiej wersji językowej. Zamawiając grę w sklepie gry-online.pl (119,90 zł – PC; 219,90 zł – PS3, X360), otrzymacie dodatkową misję zatytułowaną Codebreakers.