Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 marca 2021, 12:46

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Zakończono zdjęcia do filmu The Batman

Podszyta wieloma problemami produkcja filmu The Batman została zakończona. Taką informacją podzielił się na Twitterze reżyser widowiska - Matt Reeves.

Matt Reeves, czyli reżyser filmu The Batman, ogłosił w sobotę na twitterowym koncie zakończenie zdjęć do swojej najnowszej produkcji.

Produkcja najnowszego filmu o Mrocznym Rycerzu parokrotnie była wstrzymywana i przekładana w czasie ze względu na epidemię COVID-19. Z tego samego powodu zmieniono datę premiery z 1 października 2021 roku na 4 marca 2022 roku. Kiedy w sierpniu zeszłego roku pokazano pierwszy zwiastun, reżyser przyznał, że nakręcono wówczas zaledwie niecałe 30% materiału. Oficjalnie zdjęcia trwały rok i dwa miesiące, ponieważ rozpoczęto je w styczniu 2020 roku.

The Batman opowie o drugim roku działalności Człowieka-Nietoperza w mieście Gotham, które zmaga się z problemem wysokiej przestępczości. Twórcy podkreślili jednak, że największym wrogiem Bruce’a Wayne’a będzie on sam. Film nie będzie powiązany z takimi produkcjami jak Aquaman czy Wonder Woman, gdyż toczy się w innej rzeczywistości. W tytułową postać wcieli się Robert Pattinson, a oprócz niego wystąpią również Zoe Kravitz, Paul Dano, Collin Farrell, Andy Serkis oraz Jeffrey Wright. Za obraz odpowiada Matt Reeves (trylogia Planety Małp, Projekt: Monster).