Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 sierpnia 2020, 14:08

autor: Karol Laska

Nikt nie poznaje Colina Farrella w The Batman, nawet inni aktorzy

Tak, Colin Farrell wystąpił w pierwszym zwiastunie do filmu The Batman, ale mało kto poznał aktora ze względu na jego dokładnie wykonaną charakteryzację i kompletnie inną sylwetkę. W dziele Matta Reevesa gwiazdor ma wcielić się w rolę Pingwina.

Nikt nie poznaje Colina Farrella w The Batman, nawet inni aktorzy - ilustracja #1
Tak prezentuje się Colin Farrell w roli Pingwina.

Więcej kilogramów, zdecydowanie mniej włosów i szpetna twarz. Charakteryzatorzy pracujący na planie filmu The Batman odwalili kawał dobrej roboty i typowo hollywoodzka uroda Colina Farrella szybko przemieniła się w brzydotę klasycznego komiksowego antagonisty. Artysta zagra w produkcji jako Pingwin, a więc jeden z najpopularniejszych przeciwników Człowieka-Nietoperza. Wspomnianą postać możecie kojarzyć chociażby z Powrotu Batmana Tima Burtona (rok 1992). Wtedy to w rolę Oswalda Cobblepota wcielił się Danny DeVito.

Nikt nie poznaje Colina Farrella w The Batman, nawet inni aktorzy - ilustracja #2
A tak prezentuje się aktor bez makijażu.

O wyglądzie filmowego Pingwina mogliśmy się przekonać w pierwszym zwiastunie The Batman, choć większość widzów nie zorientowała się, że na ekranie pojawił się Colin Farrell. Nie tylko publiczność miała problem ze zidentyfikowaniem gwiazdora. Jego kolega z planu, Jeffrey Wright (rola komisarza Jima Gordona), opowiedział w wywiadzie dla radia internetowego SiriusXM o swoim zaskoczeniu związanym z wizualną transformacją aktora. Przez pewien czas nie zdawał sobie sprawy z obecności Farrella na planie.

Już wcześniej pracowałem z profesjonalnymi charakteryzatorami, ale tym razem przeszli oni samych siebie. Colin pojawił się pierwszego dnia na planie, a ja przeszedłem obok niego. Pomyślałem sobie: „Kurczę, co się dzieje, gdzie jest Colin? Zamierzamy dzisiaj kręcić?”. To było naprawdę niesamowite.

Co ciekawe, postać Pingwina nie będzie kluczowa dla fabuły całego filmu, podkreślał to też sam Farrell. Głównym antagonistą będzie Człowiek-Zagadka, którego zagra Paul Dano. Dlaczego więc ten pierwszy pojawił się w zwiastunie kilkukrotnie, a tego drugiego w ogóle w nim nie ujrzymy? Reżyser dzieła, Matt Reeves, przyznał, że jak na razie nakręcono 20-30% potrzebnego materiału, a więc będzie trzeba trochę poczekać na więcej smaczków i szczegółów. The Batman zadebiutuje w kinach w 2021 roku.