Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 sierpnia 2020, 15:43

Gwiazda Avengers i Czarnej Pantery, Chadwick Boseman, zmarł

Po latach walki Chadwick Boseman zmarł na raka okrężnicy. Avengers składają hołd Czarnej Panterze i łączą się w bólu z rodziną zmarłego.

Gwiazda Avengers i Czarnej Pantery, Chadwick Boseman, zmarł - ilustracja #1
Chadwick Boseman miał 43 lata. Zmarł na raka okrężnicy.

Aktor Chadwick Boseman przegrał czteroletnią walkę z utrzymywanym w tajemnicy rakiem okrężnicy. Miał 43 lata. W chwili śmierci towarzyszyła mu rodzina, a przyjaciele składają kondolencje i wspominają Czarną Panterę na Twitterze i Instagramie.

Chorobę Bosemana zdiagnozowano kilka lat temu. Nie pozwolił jednak, by stanęła mu na drodze do szczęścia. Jak napisała rodzina aktora, Da 5 Bloods, Ma Rainey's Black Bottom i wiele innych filmów kręcono w czasie, kiedy Boseman przechodził operacje i chemioterapie. Fani Chadwicka zwrócili też uwagę na fakt, że znajdował on siłę i czas, by odwiedzać w szpitalach chore dzieci.

Znajomi i przyjaciele składają zmarłemu hołd i zamieszczają na Twitterze i Instagramie zdjęcia oraz wyjątkowe historie.

Angela Bassett, która zagrała matkę króla T’Challi, opisała ich pierwsze spotkanie. Aktorzy poznali się na długo przed tym, jak zagrali razem w filmie. Chadwick wtedy studiował, a Angela odwiedzała uniwersytet Howarda w celu odebrania tytułu honorowego. Jej przyszły przyjaciel był wtedy jednym z eskortujących ją studentów. O tym spotkaniu przypomniał jej dopiero podczas premiery Czarnej Pantery.

Za przyjaźń i wkład w rozwój kina dziękowali mu też inni aktorzy związani z uniwersum Marvela. Między innymi Samuel L. Jackson (Nick Fury), Chris Hemsworth (Thor), Chris Evans (Kapitan Ameryka) i Mark Ruffalo (Hulk).