Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 grudnia 2011, 08:13

Testujemy Warhammer 40,000: Space Marine na notebooku ASUS K53SV

Testujemy grę Warhammer 40,000: Space Marine na notebook ASUS K53V.

Warhammer 40,000: Space Marine to pierwsza od kilkunastu lat naprawdę dobra gra akcji osadzona w wykreowanym przez firmę Games Workshop uniwersum mrocznej przyszłości. Sprawdziliśmy, czy słabszy z naszych notebooków ma wystarczającą moc, aby zagwarantować płynną rozgrywkę.

Po dokładny opis gry odsyłamy do jej testu na notebooku ASUS G74SX.

MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor: Core 2 Duo
    Pamięć RAM: 1 GB (Windows XP) / 2 GB (Windows Vista/7)
    Karta grafiki: GeForce 8800 GT 256 MB 
    System operacyjny: 
Windows XP/Vista/7 

ZALECANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor: Quad-core
    Pamięć RAM:  1 GB (Windows XP) / 2 GB (Windows Vista/7)
    Karta grafiki: GeForce GTX 260 512 MB
    System operacyjny: Windows XP/Vista/7

Używany przez nas w teście notebook ASUS K53SV ma procesor Intel Core i5-2410M, 4 GB pamięci RAM oraz kartę grafiki GeForce GT 540M (dokładny opis specyfikacji notebooka znajdziedzie w oddzielnej sekcji naszej strony), więc miałem podstawy przypuszczać, że podoła temu zadaniu.

.

Ustawienia niskie, rozdzielczość 1366 x 768

Gra oferuje skromne możliwości konfiguracji grafiki. Jeśli chodzi o poziom detali to dostępne są tylko ustawienia wysokie i niskie. Test zacząłem od tych drugich w rozdzielczości 1366 x 768. Przy takich opcjach notebook spisał się na medal. Niezależnie od tego, jakie piekło mój Kosmiczny Marine rozpętywał na ekranie silnik nigdy nie schodził poniżej poziomu 42 klatek na sekundę.

.

Ustawienia wysokie, rozdzielczość 1366 x 768

Następnie wypróbowałem opcji wysokich (czyli najwyższych, jakie da się ustawić w tej grze). Przy takich ustawieniach uzyskane wyniki nie były już tak dobre. Co pewien czas zdarzały się spadki poniżej 30 klatek na sekundę. Jednocześnie jednak nie trwały one długo i nawet w takich momentach gra wyśwetlała co najmniej 28 klatek na sekundę. Tym samym te okazjonalne spowolnienia nie wpływały negatywnie na rozgrywkę.

.

Podsumowanie

ASUS K53SV dobrze poradził sobie z Warhammer 40,000: Space Marine. Ubóstwo opcji graficznych uniemożliwia idealne dopasowanie poziomu detali do możliwości notebooka. Nie jest to jednak wielki problem, gdyż nawet na wysokich ustawieniach spowolnienia były bardzo lekkie i trwały krótko. Tym samym nie psuły obrazu całości.