Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 grudnia 2011, 22:34

autor: Adrian Werner

Testujemy grę Harry Potter i Książę Półkrwi na notebooku ASUS K53SV

Przetestowaliśmy grę Harry Potter i Książę Półkrwi na słabszym z naszych notebooków

Sprawdziliśmy już jak gra Harry Potter i Książę Półkrwi sprawuje się na ASUS’ie G74SX . Pora więc przetestować ją również na słabszym z naszych komputerów.

Po opis samej gry odsyłam do jej testu na notebooku ASUS G74SX.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor: Core 2 Duo 2.13 GHz
    Pamięć RAM: 1 GB
    Karta grafiki: 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
    System operacyjny: Windows Vista/7

Jak widać wymagania gry są całkiem niskie i nie powinny stanowić niemożliwej do pokonania przeszkody dla posiadaczy nowych notebooków.

.

Ustawienia średnie, rozdzielczość 1366 x 768

Zacząłem od ustawień średnich w rozdzielczości 1366 x 768. Przy takich opcjach notebook sprawdził się wyśmienicie i liczba wyświetlanych klatek na sekundę wynosiła przez cały czas 30, czyli maksymalnie na ile powala silnik. Nie zdarzały się jakiekolwiek spadki w górę czy w dół.

.

Ustawienia wysokie, rozdzielczość 1366 x 768

Po włączenie ustawień wysokich praktycznie nic nie uległo zmianie na froncie wydajności. Sporadycznie zdarzały się drobne spadki, ale tylko o jedną klatkę (do 29 FPS-ów), co było zupełnie niezauważalne podczas rozgrywki.

.

Podsumowanie

Harry Potter i Książę Półkrwi doskonale sprawdził się na ASUS’ie K53SV. Notebook zapewniał pełną płynność niezależnie od ustawień, ani tego co się akurat działo na ekranie. Przez prawie cały czas uzykiwałem 30 FPS-ów, co jest wynikiem gwarantującym pełen komfort zabawy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Harry Potter i Książę Półkrwi

Harry Potter i Książę Półkrwi