Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2011, 15:50

autor: Ender

Blizzard wprowadza system BattleTagów

Firma Blizzard wprowadza system BattleTagów, które docelowo będą identyfikowały graczy we wszystkich obecnych i przyszłych tytułach dewelopera, korzystających z serwisu Battle.net.

W celu zintegrowania społeczności graczy zarejestrowanych w serwisie Battle.net, firma Blizzard wprowadza system BattleTagów. BattleTag to nic innego jak zunifikowany i wybrany przez użytkownika systemu nick, który docelowo będzie go identyfikował we wszystkich obecnych i przyszłych tytułach dewelopera, a także na ich oficjalnych stronach oraz forach tematycznych. Tag ma pomóc graczom w kontaktowaniu się z innymi fanami, tworzeniu grup, organizowaniu czatów i zarządzaniu kontami w tytułach korzystających z Battle.net.

Blizzard wprowadza system BattleTagów - ilustracja #1

Cały system jest kompromisowym rozwiązaniem dla osób, które nie mając ochoty korzystać z możliwości jakie daje kontrowersyjne rzeczywiste ID. Równocześnie jednakże nie wchodzi z nim w konflikt, tak więc będziemy mogli korzystać równocześnie z tych dwóch metod identyfikacji użytkownika.

Chociaż nie wszystkie możliwości jakie dawać będzie nowa opcja są w tej chwili dostępne, to jednak już teraz zainteresowani gracze mogą go utworzyć w panelu administracyjnym serwisu. Co ciekawe, nick nie musi być unikalny i może być dzielony pomiędzy wieloma graczami, którym zostanie przydzielony dodatkowy numer. Na razie tagi będą testowane bezpośrednio w grze jedynie w beta-wersji Diablo III oraz na forach powiązanych z tym tytułem. W przyszłości zostaną zintegrowane również z World of Warcraft i StarCraft II.

 

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.