Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2015, 12:14

autor: Denat

TERA najchętniej wybieraną grą MMORPG na platformie Steam

Niecały miesiąc wystarczył grze TERA, aby objąć pozycję lidera wśród gier MMORPG na platformie Steam. Z tej okazji powstała infografika ze statystykami gry.

Twórcy gry TERA mają ogromne powody do zadowolenia. - TERA najchętniej wybieraną grą MMORPG na platformie Steam - wiadomość - 2015-05-22
Twórcy gry TERA mają ogromne powody do zadowolenia.

Pozycję lidera zapewniło produkcji południowokoreańskiego studia Bluehole ponad 20 milionów zarejestrowanych graczy na całym świecie, dzięki czemu zostawiła ona w tyle takie tytuły jak Neverwinter, Rift i Elder Scrolls Online.

TERA, która zadebiutowała na platformie Steam 5 maja tego roku, szturmem zdobywa graczy. W niecały miesiąc w samej Ameryce Północnej liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 4,5 miliona. Według statystyk opublikowanych w serwisie destructoid, a sporządzonych przy pomocy strony Steam Charts, w grze zarejestrowanych jest niemal 98 tysięcy gildii, a dziennie gracze wykańczają ponad 6 milionów tzw. Big-Ass Monster (najsilniejszych przeciwników).

Producent TERA, Patrick Sun, oficjalnie podziękował wszystkim fanom za wsparcie i lojalność, a także przywitał wszystkich nowych graczy z platformy Steam.

The Exiled Realm of Arborea, która premierę w Europie miała 3 maja 2012 roku, początkowo opierała się o comiesięczny abonament. Po niecałym roku model biznesowy został zamieniony na free-to-play z mikropłatnościami. Gracze, którzy dalej opłacali abonament mogli jednak liczyć na szereg udogodnień, takich jak przynależność do „Tera Club”.

Na początku maja udostępniono graczom nową postać o nazwie Gunner. - TERA najchętniej wybieraną grą MMORPG na platformie Steam - wiadomość - 2015-05-22
Na początku maja udostępniono graczom nową postać o nazwie Gunner.

TERA to utrzymana w klimacie fantasy gra MMORPG, wyróżniająca się dynamicznym systemem walki, ładną grafiką opartą o silnik Unreal Engine 3 i ogromnymi, zróżnicowanymi lokacjami. Ostatni duży dodatek do gry o nazwie Fate of Arun miał premierę 11 grudnia zeszłego roku.

Jeżeli jeszcze w produkcję studia Bluehole nie graliście, to zachęcamy wpierw do zapoznania się z poradnikiem szybkiego levelowania, dzięki któremu szybko, łatwo i przyjemnie przyswoicie zasady panujące w grze.

TERA najchętniej wybieraną grą MMORPG na platformie Steam - ilustracja #3