Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2012, 09:14

autor: DogGhost

Tegoroczny BlizzCon odwołany. Mistrzostwa świata Battle.net odbędą się w Azji

Firma Blizzard podjęła decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji konwentu BlizzCon. Z kolei pod koniec roku odbędzie się impreza 2012 Battle.net World Championships, podczas której poznamy najlepszych graczy świata.

Firma Blizzard Entertainment ogłosiła, że w tym roku nie odbędzie się impreza BlizzCon. Powodem podjęcia takiej decyzji jest zbyt napięty grafik związany z pracą nad kolejnymi tytułami studia. Natomiast pod koniec 2012 roku w Azji odbędą się mistrzostwa świata Battle.net.

Tegoroczny BlizzCon odwołany. Mistrzostwa świata Battle.net odbędą się w Azji - ilustracja #1

Pierwsza edycja BlizzConu odbyła się w 2007 roku i do tej pory konwent skierowany do miłośników produkcji studia Blizzard odbywał się co roku. Tym razem amerykańska firma postanowiła porzucić tę inicjatywę i skupić się na jak najszybszym wydaniu trzech aktualnie powstających tytułów. Przypomnijmy, że obecnie trwają prace nad grami Diablo III, StarCraft II: Heart of the Swarm oraz dodatkiem World of Warcraft: Mist of Pandaria. Biorąc pod uwagę tempo i dokładność twórców podczas dopieszczania swoich tytułów, decyzja ta wydaje się być słuszna z punktu widzenia zniecierpliwionych graczy. Firma Blizzard obiecuje, że kolejna edycja BlizzConu odbędzie się w przyszłym roku, a więcej szczegółów na jej temat poznamy w nadchodzących miesiącach.

Wszystkich miłośników e-sportu ucieszy z pewnością ogłoszenie zawodów 2012 Battle.net World Championships, które odbędą się w Azji pod koniec tego roku. Impreza skupi najlepszych graczy z całego świata, którzy zmierzą się w turniejach StarCraft II oraz World of Warcraft Arena World Championship. Firma Blizzard obiecuje, że w tym roku zmagania zawodników osiągną prawdziwie globalny charakter, więc szykuje się bardzo interesujące wydarzenie w branży elektronicznej rozrywki. Wiele osób uważa, że oddzielenie turniejów od konwentu BlizzCon to dobre posunięcie. Jak będzie w rzeczywistości? O tym przekonamy się już wkrótce.