Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2012, 08:45

autor: Hed

Jeźdźcy Rohanu nowym dodatkiem do gry The Lord of the Rings Online

The Lord of the Rings Online, czyli jedna z bardziej lubianych i popularnych gier MMO free to play, otrzyma nowy dodatek w drugiej połowie tego roku. Studio Turbine pracuje nad rozszerzeniem Riders of Rohan, dzięki któremu gracze rozwiną jeszcze bardziej swoje postacie i będą mogli zwiedzić słynne lokacje.

Firma Turbine zapowiedziała nowy dodatek do popularnej gry free to play The Lord of the Rings Online. Rozszerzenie otrzymało tytuł Riders of Rohan i zostanie wydane jesienią tego roku w dystrybucji cyfrowej. Pakiet z zawartością podwyższy maksymalny poziom doświadczenia postaci, będzie zawierał wiele lokacji ze Śródziemia i wprowadzi nowy system walki na wierzchowcach.

Rohan to jedno z państw Śródziemia leżące w stepowym Calenardhonie, w którym rozegrała się część wydarzeń ze słynnej opowieści o Drużynie Pierścienia. W Riders of Rohan odwiedzimy takie miejsca jak Amon Hen lub las Fangorna. Przemierzając równiny i lasy spotkamy słynne Enty, a także pomożemy Éomerowi w obronie jego ojczystej ziemi przed coraz śmielszymi atakami potworów.

Dodatek pozwoli rozwinąć postacie do 85 poziomu doświadczenia za pomocą zadań składających się na kolejną rozbudowaną historię. Postacie zyskają też nowe umiejętności. Szczególnie ciekawie zapowiada się rozbudowany system walki na wierzchowcach. Pojawi się możliwość dostosowania własnego konia bojowego i rozwijania jego zdolności.

Jeźdźcy Rohanu nowym dodatkiem do gry The Lord of the Rings Online - ilustracja #1

Twórcy ze studia Turbine przekonują, że mówimy o jednym z największych dodatków do gry, który będzie dwukrotnie większy od niedawnego Rise of Isengard. Producent ostatnio ma pełne ręce roboty – parę dni temu zapowiedział rozszerzenie do swojej drugiej popularnej gry free to play, czyli Dungeons & Dragon Online (pakiet nosi nazwę Menace od the Underdark).

The Lord of the Rings Online jest uznawany za jedną z najciekawszych gier free to play dostępnych na rynku. Gra studia Turbine zadebiutowała jako płatny produkt z abonamentem, ale po paru latach przeszła na ten popularny, „darmowy” model finansowy. Od tego czasu produkcja przeżywa drugą młodość i cieszy się ogromną popularnością.

  1. Oficjalna strona The Lord of the Rings Online