Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2016, 15:00

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Techland wkracza na globalny rynek wydawniczy jako Techland Publishing

Polska firma Techland będzie od tej pory zajmowała się wydawaniem gier na rynku międzynarodowym pod nazwą Techland Publishing. Jej lokalne studia deweloperskie pracują obecnie nad dwiema jeszcze nieujawnionymi grami AAA.

Oficjalne logo Techland Publishing - Techland wkracza na międzynarodowy rynek wydawniczy - wiadomość - 2016-06-02
Oficjalne logo Techland Publishing

Polski deweloper i dystrybutor gier, firma Techland, postanowił rozszerzyć swoją działalność wydawniczą na rynek globalny pod nazwą Techland Publishing. Do tej pory studio wsławiło się za granicą produkcją takich hitów, jak Dying Light i dodatek The Following, Dead Island czy seria Call of Juarez. Techland zajmował się też dystrybucją w Polsce oraz krajach Europy Środkowej i Wschodniej. W oficjalnym komunikacie prezes firmy, Paweł Marchewka, powiedział:

”Naszą filozofią jest elastyczna i otwarta polityka wydawnicza oparta na szacunku dla graczy. Będziemy zachęcać deweloperów i wspólnie z nimi inwestować w odważne i niekonwencjonalne rozwiązania, które podniosą walory rozrywkowe wydawanych gier.”

Marchewka dodał, że celem firmy jest wydawanie dwóch dużych gier multiplatformowych oraz czterech produkcji cyfrowych rocznie. Pierwszy tytuł, jaki wyjdzie ze stajni Techland Publishing ma zostać ujawniony wkrótce.

Wiemy, że Techland szykuje obecnie dwie produkcje AAA. Jedną z nich ma być gra fantasy z elementami RPG i dużym otwartym światem, która tworzona jest w warszawskim oddziale firmy. Nie jest nią jednak Hellraid, nad którym prace obecnie są wstrzymane (miały one szanse zostać wznowione w zeszłym roku, ale wygląda na to, że ostatecznie tak się nie stało). O drugim tytule, powstającym we Wrocławiu, nic na razie nie wiadomo, ale można spekulować, że chodzi o Dying Light 2. Łączny budżet obu projektów wynosi 300 milionów złotych. Oprócz wypuszczenia na rynek globalny swoich produkcji, Techland Publishing z pewnością będzie chciał nawiązać współpracę z zewnętrznymi deweloperami.

  1. Oficjalna strona firmy Techland