Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 czerwca 2016, 14:46

Sky Force Reloaded - efektowny polski shmup wleciał na rynek mobilny

W usługach App Store i Google Play zadebiutowała gra Sky Force Reloaded, czyli strzelanka typu shmup od polskiego studia Infinite Dreams.

Mamy dobre wieści dla fanów strzelanek typu shmup. Doczekaliśmy się bowiem premiery gry Sky Force Reloaded, autorstwa polskiego studia Infinite Dreams.

Jak to w przypadku gier tego typu bywa, Sky Force Reloaded nie zawraca sobie głowy opowiadaniem żadnej rozbudowanej fabuły. Zamiast tego zasiadamy po prostu w kokpicie małego futurystycznego myśliwca, który automatycznie leci w górę ekranu i musi eliminować hordy wrogów. Poza standardowymi przeciwnikami w grze znalazło się także wielu gigantycznych bossów.

W grze nie zabrakło systemu modyfikowania statków, pozwalającego na ulepszanie tarczy energetycznych, działek maszynowych, wyrzutni rakiet i bomb, laserów oraz magnesów. Ponadto podczas rozgrywki gracze mogą zbierać części i z nich konstruować nowe statki. Istnieje także opcja kolekcjonowania kart zapewniających specjalne umiejętności. Ciekawym elementem jest system ratowania ludności cywilnej. Wiąże się z tym spore ryzyko, ale skuteczne przeprowadzenie takiej operacji jest zawsze sowicie nagradzane. Możemy także uratować niektórych pokonanych wrogów.

Gra Sky Force Reloaded pozwala na samotną zabawę, ale oferuje także tryb kooperacyjny dla maksymalnie dwóch graczy. Ponadto autorzy mają regularnie organizować turnieje, w których użytkownicy będą rywalizowali na punkty w rankingach. Wszystko to zapakowano w śliczną trójwymiarową oprawę graficzną. To zdecydowanie najładniejszy shmup, jaki dostępny jest obecnie na urządzenia mobilne. Ponadto całość opracowano tak, aby stanowiła wyzwanie dla doświadczonych fanów gatunku, ale oferowała także liczne opcjonalne ułatwienia dla żołtodziobów.

Sky Force Reloaded dostępne jest na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. W planach jest również wersja pecetowa, która ma trafić do sprzedaży w najbliższej przyszłości. Warto wspomnieć, że gra oferuje polską wersję językową, co niestety nie zawsze jest standardem w przypadku rodzimych produkcji mobilnych.

Sky Force Reloaded w App Store

Sky Force Reloaded w Google Play