Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2019, 09:40

autor: Konrad "Serek" Serafiński

Team Fortress 2 zapomniane przez Valve. Jedyna nadzieja w społeczności

Branża gier żyje zapowiedzią Half-Life: Alyx, podczas gdy inny tytuł Valve, Team Fortress 2, powoli odchodzi w niepamięć. Twórcy nie kwapią się, by wypuszczać nową zawartość do 12-letniej gry. Ostatnia nadzieja w społeczności.

Tak pocieszają się fani Team Fortress 2. - Team Fortress 2 zapomniane przez Valve. Jedyna nadzieja w społeczności - wiadomość - 2019-11-25
Tak pocieszają się fani Team Fortress 2.

Od kilku dni tematem numer jeden w branży gier wideo jest zapowiedź Half-Life: Alyx. Produkcja będzie dedykowana goglom wirtualnej rzeczywistości. To oczywiście spowodowało dyskusje o możliwości powstania trzeciej części popularnego cyklu (co akurat jest tematem numer jeden na forach od lat). Podczas gdy wzrok całego świata skierowany jest na nowe tytuły, gdzieś w katakumbach Valve powoli umiera inna produkcja, która przez lata bawiła graczy. Mowa oczywiście o Team Fortress 2 - sieciowym FPS-ie charakteryzującym się nieco karykaturalnym stylem.

Potwierdzeniem takiego stanu rzeczy jest kilkuminutowy film z kanału Valve News Network, który na co dzień zajmuje się informowaniem społeczności o najdrobniejszych działaniach firmy. Materiał zawiera między innymi przytoczone fragmenty wypowiedzi jednego z wieloletnich pracowników Valve, Grega Coomera, który stwierdził, że obecnie prawie nikt nie pracuje nad Team Fortress 2. Nie brzmi to dobrze dla użytkowników, którzy nadal bawią się w grze:

Tylko kilka osób wciąż pracuje nad Team Fortress 2. Nie znam dokładnej liczby, ale to już prawie nikt. Myślę, że to oczywiste, bo od dawna nie mamy już dużych aktualizacji do tej gry. Nie będziemy zamykać gry ani nic takiego. Ale naprawdę prawie nikt nad nią nie pracuje.

Może rzeczywiście, jak mówi twórca, nie powinniśmy się temu dziwić. Według Creators.TF od ostatniej poważnej aktualizacji minęło 765 dni. Niedawno oficjalne konto Valve na Twitterze „ćwierknęło”, że firma jest w trakcie naprawdę gorącego okresu. Zapowiedź Half-Life: Alyx, aktualizacje CS:GO i Steama, a „jeszcze więcej wkrótce”. Dla fanów Team Fortress 2 to jednak bardziej złudna nadzieja niż realne oczekiwanie, że tym „więcej” okaże się coś nowego do gry. Oczywiście Valve co jakiś czas wypuszcza mniejsze rozszerzenia, ale to zdecydowanie za mało dla oddanej tytułowi społeczności.

Team Fortress 2 pojawiło się na rynku 10 października 2007 roku (pudełkowe polskie wydanie nieco później), czyli ponad 12 lat temu. Teamwork.TF podaje, że produkcja wciąż ma pokaźną społeczność, liczącą ponad 10 tysięcy aktywnych graczy. Dodajmy do tego duże zaangażowanie w tworzenie modyfikacji i okaże się, że tytuł wcale nie jest taki „martwy”. Pytanie tylko, czy Valve zdecyduje się jeszcze na oficjalne wsparcie gry, czy zostawi wszystko w rękach graczy?

  1. Oficjalna strona internetowa gry Team Fortress 2