Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2022, 12:02

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Polska krowa robi furorę w Minecrafcie

Minecraftowi twórcy przechodzą samych siebie. Jednemu z nich udało się odtworzyć animację tańczącej polskiej krowy za pomocą bloków poleceń. Niektórzy uznali to za czary.

Minecraft to nie tylko rozczarowujące snapshoty, ale również kreatywna społeczność. Tym razem nie wybiła się ona za względu na monumentalną budowlę, a mema. Dokładnie mówiąc – tańczącą polską krowę.

Gif stworzony w Minecrafcie

Może i tańcząca polska krowa sama w sobie nie jest arcydziełem, jednak odtworzenie tego mema wymagało od dongxipunata sporo pracy. Poniżej znajdziecie film prezentujący to arcydzieło minecraftowej animacji.

W Minecraft zagrasz w Xbox Game Pass

Magia animacji – prążki moiré

Wśród komentarzy pod udostępnionym filmem, poza cytowaniem słów piosenki, która stanowiła akompaniament tańczącej krowy, oraz pochwałami, pojawiły się pytania dotyczące tego, jak autorowi udało się stworzyć animację.

Teoretycznie proces nie jest skomplikowany, a sam twórca wyjaśnił go w ten sposób:

Wykorzystałem zasadę prążków mory. Jeśli spojrzysz na obrazek z odpowiedniej odległości, z ustalonym FOV i właściwą rozdzielczością możesz uzyskać coś w rodzaju harmonijki. Następnie przenosząc się o małą odległość, możesz uzyskać animację poklatkową. Stworzyłem w ten sposób iluzję ruchu.

Magia, to magia!

Warto jeszcze wspomnieć, że dongxipunata nie wykorzystał do stworzenia animacji modów. Efekt udało mu się uzyskać za pomocą command bloków obecnych w Minecrafcie. Jeśli nie do końca łapiecie wytłumaczenie twórcy, to spokojnie – nie jesteście sami. Spora część graczy uznała dongxipunata za magika (oczywiście żartobliwie).

Tak, mhm, dokładnie.

Więc to czary, jeśli dobrze rozumiem – napisał wooq.

"I like your funny words, magic man" – napisał Sori0612

Najdziwniejsze jest to, że ja rozumiem te wszystkie słowa, ale kiedy on je tak łączy, boli mnie mózg i nie wiem, co się dzieje – napisał IAMAHobbitAMA.

Tańcząca polska krowa w Minecrafcie

Na sam koniec warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy sławetna tańcząca polska krowa pojawia się w grze Mojanga. Inny gracz odtworzył melodię utworu Cypisa za pomocą bloków dźwiękowych.

Dokonanie dongxipunata można podsumować tylko w jeden sposób – kreatywność graczy Minecrafta chyba nigdy nie przestanie zaskakiwać.

  1. A teraz prędko! Zanim dotrze do Was, że to… ma całkiem sporo sensu? Speedrun z perspektywy psychologii
  2. 15 fajnych gier z multi, w których spokojnie pogadasz ze znajomymi
  3. Najważniejsze gry dekady – 17 tytułów, które zmieniły branżę

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.