Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2022, 11:30

Trofea, brak DLC i granie offline; nowe informacje na temat PS Plus

Sony odpowiedziało na pytania dotyczące usługi PS Plus. Wiemy już, o co chodzi z trofeami w grach z PS1 i czy obecne w ofercie tytuły będą zawierać DLC.

PS Plus zadebiutowało na niektórych rynkach w Azji. Dzięki temu przekonaliśmy się, jak właściwie prezentuje się usługa.

Teraz zaś Sony poruszyło wiele pomniejszych tematów, które pozwalają spojrzeć na kwestię zasad działania abonamentu niejako od środka.

Trofea w grach retro niezależne od Sony

Zaskoczeniem dla niektórych graczy, którzy uruchomili nowe PS Plus, był fakt, że stare produkcje z PS1 oraz PSP otrzymały trofea. To oczywiście dobra wiadomość, lecz niestety tyczy się to tylko kilku tytułów.

Teraz dowiedzieliśmy się zaś, od czego właściwie zależy implementacja osiągnięć. Sony zdradziło, że to nie oni odpowiadają za dodawanie trofeów do starych gier retro.

Leży to w gestii samych twórców poszczególnych tytułów. To z ich inicjatywy w przyszłości kolejne gry będą otrzymywać (lub nie) podobne nowości.

Fanom takich produkcji pozostaje więc trzymać kciuki, że tą specjalną funkcją zainteresuje się jak nawiększa liczba deweloperów.

Gry z PS3 bez DLC

PS Plus oferuje także możliwość skorzystania z biblioteki tytułów z PS3. Z czasem zbiór ten będzie się zresztą powiększać, co może być sporą zaletą dla osób chcących ponownie zagrać w gry z tamtej generacji.

Szybko zauważono jednak, że wszystkie dostępne w tym momencie gry z „trójki” nie posiadają DLC. Niestety w przyszłości nie ulegnie to zmianie.

Sony potwierdziło, że zarówno dostępne już teraz, jak i przyszłe tytuły nie będą zawierać w zestawie żadnych dodatków.

Oznacza to, że gracze nie będą mieli możliwości zagrania we wspomniane produkcje z DLC. Gry te dostępne są bowiem za pośrednictwem streamingu, więc nie istnieje opcja zakupienia dodatków osobno.

Warto przy tym zaznaczyć, że brak DLC tyczy się także streamowanych gier z PS4.

Nowe gry co miesiąc

Sony zdradziło także, jak często możemy spodziewać się nowych gier w bibliotece PS Plus. Według firmy aktualizacja listy tytułów przeprowadzana będzie raz na miesiąc.

W okolicach połowy każdego miesiąca gracze znajdą w serwisie nowe produkcje. Ich liczba ma się jednak różnić. Czasami tytułów będzie dużo, a innym razem graczom będzie musiała wystarczyć minimalna liczba nowości.

Warto przy tym pamiętać, że comiesięczna aktualizacja zawartości może oznaczać także usunięcie niektórych gier z biblioteki.

Granie także offline

Wiemy również, czy w pobrane w ramach subskrypcji tytuły zagramy także w trybie offline. Okazuje się, że opcja taka będzie możliwa, choć jest jedno ale.

Co siedem dni będziemy musieli ponownie łączyć się z usługą, by zweryfikować, czy nasze konto jest nadal opłacone.

Oczywiście tyczy się to jedynie planów PS Plus Extra oraz Premium. Posiadacze wariantu Essential otrzymują gry na zawsze, więc nie muszą martwić się weryfikacją.

Prosta migracja i inne nowości

W opublikowanym na PlayStation.Blog wpisie znajdziecie jeszcze więcej informacji dotyczących PS Plus. Zamieszczono tam m.in. wyjaśnienie migracji z dotychczasowej wersji usługi na jej nowe wydanie.

Sony podzieliło się również wymaganiami sprzętowymi dotyczącymi streamingu gier oraz obsługiwanymi kontrolerami.

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem usługi, to najlepiej przestudiujcie dogłębnie informacje podane przez firmę.

  1. Chyba zwariowałem, ale wydam 480 zł na PS Plus Premium. Mam dobry powód
  2. PS Plus Premium stawia na dema. I to jest as w rękawie Sony