Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2017, 11:00

autor: Góral

Tak wygląda 8-bitowy World of Warcraft

Na kanale Rkade Soup ukazał się kilkuminutowy materiał wideo prezentujący kultowe MMORPG World of Warcraft w 8-bitowej wersji na konsolę NES (Nintendo Entertainment System).

World of Warcraft to jedna z najsłynniejszych gier komputerowych, która towarzyszy nam od 2004 roku. W tym czasie produkcja wyewoluowała za sprawą aktualizacji i kilku dużych dodatków. Zmieniła się nawet nieco oprawa graficzna – w Warlords of Draenor studio Blizzard Entertainment odświeżyło starsze modele postaci, a w Legionie wprowadziło kolejne usprawnienia, by tytuł nie prezentował się tragicznie na tle współczesnych produkcji. Jeden z youtuberów postanowił pójść w drugą stronę i przygotował World of Warcraft w wersji na wypuszczoną w 1983 roku 8-bitową konsolę NES (Nintendo Entertainment System). Jeżeli więc zastanawialiście się, jak słynne MMORPG wyglądałoby na tym sprzęcie, to wystarczy, że włączycie widoczne poniżej nagranie, a dowiecie się wszystkiego.

Przy okazji warto przypomnieć, że z grą World of Warcraft, pomimo upływu lat, cały czas wiązane są duże nadzieje, o czym świadczy chociażby zespół pracujący nad rozwojem produkcji. Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że dłubie przy niej około trzystu osób. Krótko pisząc, wygląda na to, że tytuł ma przed sobą jeszcze przynajmniej kilka lat owocnego życia.

Tak wygląda 8-bitowy World of Warcraft - ilustracja #1