Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2017, 11:02

autor: Adrian Werner

Bravely Second: End Layer - sprzedaż przekroczyła 700 tys. egzemplarzy

Firma Square Enix poinformowała, że sprzedała już ponad 700 tys. sztuk gry RPG Bravely Second: End Layer. Wynik ten udało się osiągnąć w ciągu dwóch lat od premiery w Japonii i roku od debiutu na rynkach zachodnich.

Gra dobrze poradziła sobie na rynku. - Bravely Second: End Layer - sprzedaż przekroczyła 700 tys. egzemplarzy - wiadomość - 2017-04-24
Gra dobrze poradziła sobie na rynku.

Dzisiaj mijają równo dwa lata od dnia premiery Bravely Second: End Layer, czyli japońskiego RPG-a autorstwa Silicon Studio, opracowanego z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS. Z tej okazji firma Square Enix pochwaliła się, że sprzedaż gry przekroczyła 700 tysięcy egzemplarzy.

Wynik ten jest całkiem imponujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że 23 kwietnia 2015 r. Bravely Second: End Layer ukazało się wyłącznie na rynku japońskim. Na premierę w Europie musieliśmy poczekać do końca lutego ubiegłego roku, a gracze amerykańscy swoją wersję dostali dopiero 15 kwietnia 2016 r.

BRAVELY SECOND: END LAYER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Silicon Studio
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: RPG
  4. Platforma: 3DS
  5. Data premiery w Japonii: 23 kwietnia 2015 r.
  6. Data premiery w Europie: 26 lutego 2016 r.

Warto jednak dodać, że gra sprzedaje się wolniej niż poprzednia część, czyli wydane w 2012 roku Bravely Default: Flying Fairy. Ta produkcja w ciągu pierwszych dwóch lat na rynku rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy.

Mimo to firma Square Enix nie ma raczej powodów do narzekań, jeśli chodzi o wyniki sprzedaży Bravely Second: End Layer. Pomimo faktu, że od premiery minęły już dwa lata, wciąż nie zapowiedziano jednak kontynuacji. Fani serii powinni uzbroić się w cierpliwość. Ludzie z zespołu Silicon Studio są bowiem obecnie zajęci tworzeniem zmierzającego na konsolę Nintendo Switch RPG-a Project Octopath Traveler. Na ewentualną kolejną część Bravely Second zapewne więc sporo jeszcze poczekamy.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.