Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2012, 15:13

Tak może wyglądać Beyond Good & Evil 2 – zobacz grafiki i animacje z wczesnej wersji gry

W sieci pojawił się nowy film z Beyond Good & Evil 2. Najprawdopodobniej jednak jest to pozostałość po wczesnych przymiarkach do tej produkcji.

Tak może wyglądać Beyond Good & Evil 2 – wyciekły grafiki i animacje z wczesnej wersji gry - ilustracja #1

W ostatnich dniach wielokrotnie powracała nazwa Beyond Good & Evil 2. Podobno gra jest w produkcji i być może trafi na konsole przyszłej generacji, ale jej historia sięga paru lat wstecz. Świetnie pokazują to materiały zebrane między innymi przez serwis Unseen64, specjalizujący się w przybliżaniu niewypuszczonych projektów. Krótkie animacje i grafiki koncepcyjne składają się na grę, o jakiej marzyliby fani świetnego pierwowzoru.

Serwis pisze, że prace nad Beyond Good & Evil 2 zaczęły się w 2007 i były prowadzone przez Michela Ancela oraz studio Ubisoft Montpellier. Gra została nawet pokazana w 2008 roku na imprezie Ubisoftu na krótkim teaserze. Niestety, rok później firma zamroziła projekt, a Ancel zajął się Rayman Origins. W kolejnych miesiącach producent pokazał parę materiałów i prototypów z drugiego Beyond Good & Evil, które miały przeobrazić się w pełnoprawny tytuł.

Filmik, grafiki prezentujące postacie i parę próbek animacji to najprawdopodobniej pozostałości po pierwszej wersji Beyond Good & Evil 2, która miała trafić na konsole obecnej generacji (część z nich pokazywaliśmy parę miesięcy temu). Trudno więc powiedzieć, czy materiały reprezentują to, czym będzie aktualnie produkowana gra. Michel Ancel potwierdził, że prace nad nią znowu ruszyły, ale dał do zrozumienia, że na kontynuację przygód Jade jeszcze trochę poczekamy.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft