Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2012, 12:48

autor: Hed

Skradanka Republique jednak powstanie – twórcy otrzymali 500 tysięcy dolarów na Kickstarterze

Studia Camouflaj oraz Logan Games otrzymały ponad 500 tysięcy dolarów na stworzenie gry Republique w ostatnich godzinach akcji na stronie Kickstarter. Dramatyczna zbiórka zakończyła się więc sukcesem.

Skradanka Republique sfinansowana w ostatnich godzinach - ilustracja #1

Gra skradankowa Republique została sfinansowana na Kickstarterze w ostatnich godzinach zbiórki. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że twórcy ze studia Camouflaj oraz Logan Games poniosą porażkę, ale mobilizacja sił w ostatnim tygodniu akcji przyniosła pozytywne rezultaty. Gracze byli zachęcani do wsparcia projektu między innymi przez Davida Haytera oraz Jennifer Hale, czyli odtwórców ról Solid Snake’a oraz komandor Shepard.

Camouflaj otrzymało od graczy docelowe 500 tysięcy dolarów na około 6 godzin przed zakończeniem akcji. Twórcy zgromadzili ostatecznie nieco ponad 555 tysięcy dolarów, więc mają pewien zapas funduszy, który pomoże w stworzeniu gry. Republique to nietypowa skradanka o bohaterce imieniem Hope. Gracz będzie pomagał jej w misjach poprzez wyłączanie różnych obwodów i urządzeń elektronicznych (np. kamer, systemów zabezpieczeń).

Zbiórka pieniędzy na Republique nie przebiegała tak, jak oczekiwali tego deweloperzy ze studiów Camouflaj i Logan, wśród których są współtwórcy Halo oraz Metal Gear Solid. Społeczność graczy wykazywała małe zainteresowanie projektem, początkowo skierowanym tylko na iOS. Na szczęście producent wysłuchał uwag odbiorców i obiecał przenieść grę także na komputery PC oraz Mac. W ostatnich dniach Camouflaj walczył o uwagę za pomocą częstych aktualizacji.

  1. Republique na Kickstarterze
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.