Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 marca 2015, 08:05

Table Tennis Touch – znakomity ping-pong debiutuje na Androidzie

Na platformie Google Play zadebiutował bardzo udany symulator tenisa stołowego Table Tennis Touch, dotąd dostępny wyłącznie na iOS. Produkcja londyńskiego studia Yakoto została udostępniona w cenie 17 złotych, w modelu premium (absolutny brak mikropłatności).

Niemal rok zajęło londyńskiemu studiu Yakuto przekonwertowanie gry Table Tennis Touch­ – jednej z najbardziej udanych prób przeniesienia tenisa stołowego w realia mobilne – na smartfony i tablety z systemem Android. Oczekiwanie, które było wynikiem problemów natury technicznej, właśnie dobiegło końca. Tytuł został wydany w modelu premium i kosztuje około 17 złotych.

Niestety, obecnie Table Tennis Touch dostępne jest wyłącznie na urządzeniach działających pod kontrolą najnowszej wersji Androida – 5.0 Lollipop. Przyczyn tego faktu należy upatrywać w trudnościach związanych z implementacją silnika Unity na starszych wydaniach mobilnego systemu operacyjnego firmy Google. Twórcy pracują jednak nad stosowną aktualizacją, która powinna rozwiązać ten problem i pozwolić na uruchomienie gry na smartfonach oraz tabletach pozbawionych obsługi Lollipop.

Table Tennis Touch oferuje kilka trybów rozgrywki. Podstawą zabawy jest rozbudowany tryb kariery, podzielony na ligi i turnieje. W jego ramach gracz mierzy się z 32 przeciwnikami, którzy dzięki zaawansowanemu modułowi sztucznej inteligencji reprezentują różny poziom umiejętności i dynamicznie reagują na poczynania użytkownika. Nagrodą za zwycięstwa są Punkty Reputacji, za pomocą których gracz odblokowuje kolejne ligi i turnieje, a także rakietki i zabawne mini-gry w trybie Arcade. Obrazu całości dopełnia opcja szybkiego meczu, pozwalająca spokojnie popracować na umiejętnościami.

Tytuł charakteryzuje się dopracowanym modelem rozgrywki, pozwalającym stosować rozmaite tenisowe akcje, oraz wyjątkowo szczegółową szatą graficzną, stworzoną na silniku Unity. Wszystko to idzie w parze z zaawansowanym silnikiem fizyki, za sprawą którego mecze w dużej mierze przypominają rzeczywiste starcia. W efekcie fani „ping-ponga” otrzymali bardzo smaczne danie, które dodatkowo zyska na atrakcyjności, gdy twórcom uda się wreszcie zaimplementować obiecywany od dawna tryb multiplayer.

Na koniec pragnę zauważyć, że Yakuto to trzyosobowy zespół z siedzibą w Londynie – Table Tennis Touch jest jego pierwszym dziełem. Co ciekawe, tematyka gry nie została wybrana przypadkowo. Otóż jeden z założycieli studia, Jordan Kirk, odnosił swego czasu spore sukcesy w tenisie stołowym (rozgrywał mecze na szczeblu międzynarodowym). Nie dziwi więc, że Table Tennis Touch prezentuje tak wysoką jakość. Gra w wersji iOS może się pochwalić  świetną średnią ocen na poziomie 92% (według serwisu Metacritic.com).