Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2015, 19:45

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Mortal Kombat X w wersji na X360 i PS3 opóźnione

Firma Warner Bros. opóźniła premierę Mortal Kombat X w wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 – przedstawiciele wydawcy poinformowali, że gra pojawi się na tych platformach nie w kwietniu, a dopiero latem tego roku. Ujawniono przy okazji szczegóły dotyczące przepustki sezonowej, która da dostęp do czterech nowych postaci – jedną z nich będzie znany z serii filmów Piątek trzynastego Jason Voorhees.

Mortal Kombat X – kolejna odsłona popularnego cyklu bijatyk – docelowo ma pojawić się na PC oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4. Okazuje się jednak, że nie na wszystkich urządzeniach ukaże się w tym samym czasie. O ile wersje na blaszaki oraz XONE i PS4 zadebiutują zgodnie z planem (a więc 14 kwietnia), o tyle na edycje X360 i PS3 trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Przedstawiciele Warner Bros. w oświadczeniu przesłanym serwisowi VideoGamer poinformowali, że premiera wydań na starsze platformy Microsoftu i Sony została przesunięta na tegoroczne lato. Konkretnego terminu jednak nie podano, aczkolwiek na karcie produktu gry w amerykańskim sklepie Amazon (który zapoczątkował spekulacje o możliwym poślizgu) widnieje data 30 czerwca.

Deweloperzy ujawnili także Kombat Pack, który jest niczym innym, jak przepustką sezonową do Mortal Kombat X. Jej nabywcy otrzymają dostęp do czterech dodatkowych postaci – po dwóch klasycznych i specjalnych. Na razie zaprezentowano jedynie pierwszego wojownika z drugiej grupy – Jasona Voorheesa, który miłośnikom horrorów powinien być znany z serii filmów Piątek trzynastego. Szczegóły dotyczące kolejnych bohaterów nie są na razie znane, wiadomo jedynie, że obecnie trwają nad nimi prace.

Każdego protagonistę będzie można nabyć osobno, ale posiadacze przepustki sezonowej pobiorą ich wcześniej niż pozostali gracze. Poza tym dostaną jeszcze Samurai Pack, zestaw składający się z trzech nowych skórek dla Kenshiego, Shinnoka i Kitany. Co ciekawe, tym samym przedstawiciele Warner Bros. potwierdzili, że wspomniane postacie będą grywalne w Mortal Kombat X.

Samo Kombat Pack zostało wycenione na 29,99 euro, co w przeliczeniu na złotówki wynosi około 125 zł.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Mortal Kombat X
  2. Graliśmy w Mortal Kombat X – najbrutalniejszą bijatykę, jaka kiedykolwiek powstała

Mortal Kombat X jest kolejną odsłoną znanej serii bijatyk. W grze pojawią się zarówno starzy wojownicy pokroju Sub-Zero czy Scorpiona, jak i zupełnie nowe twarze, w tym Cassie Cage (córka Johny’ego Cage’a i Soni Blade, którzy również znajdą się w produkcji). Nie zabraknie też brutalnych finiszerów, a więc popularnych fatality.