Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2009, 12:30

autor: Maciej Śliwiński

Szczegóły atrakcji sieciowych w Dragon Age: Początek

Mimo, że do premiery Dragon Age: Początek pozostało już kilka dni, BioWare ciągle zaskakuje nas nowymi informacjami związanymi z tą rewelacyjnie zapowiadającą się produkcją. Poznaliśmy właśnie szczegóły rozwiązań zastosowanych w tej grze, które mają na celu znacznie uatrakcyjnić rozgrywkę w trybie dla pojedynczego gracza.

Mimo, że do premiery Dragon Age: Początek pozostało już kilka dni, BioWare ciągle zaskakuje nas nowymi informacjami związanymi z tą rewelacyjnie zapowiadającą się produkcją. Poznaliśmy właśnie szczegóły rozwiązań zastosowanych w tej grze, które mają na celu znacznie uatrakcyjnić rozgrywkę w trybie dla pojedynczego gracza.

O tym, że BioWare zamierza wokół swojej nowej gry cRPG zbudować społeczność i wykorzystywać pomysły fanów tego tytułu przy tworzeniu dodatków, wiemy już od jakiegoś czasu. Tym razem poznaliśmy jednak szczegółowe możliwości społecznościowego serwisu BioWare, dzięki któremu wszyscy gracze będą w stanie dzielić się swoimi osiągnięciami ze świata Dragon Age.

Zarówno posiadacze wersji Dragon Age na komputery osobiste, jaki konsolowcy będą mogli połączyć swoje konto gry z profilem na wspomnianej stronie. Całość najprawdopodobniej będzie odbywała się na zasadach znanych z Battle.netu, gdzie posiadacze konkretnych tytułów Blizzarda mogli dopisać swoje gry do profilu. System będzie jednak znacznie bardziej zaawansowany – natychmiast po zapisaniu stanu gry, Dragon Age: Początek zacznie przesyłać dane na temat naszej postaci do serwera, tak aby była ona publicznie dostępna dla innych sympatyków tej produkcji.

Podstawą wyświetlania informacji o postępie naszych przygód w świecie królestwa Ferelden będzie strona z dokładnymi danymi o naszym bohaterze. Znajdzie się na niej nie tylko stworzony przez nas w grze wizerunek herosa, ale również aktualnie posiadane przedmioty, umiejętności czy statystyki. Dobrze prezentuje to zamieszczony poniżej obrazek:

Szczegóły atrakcji sieciowych w Dragon Age: Początek - ilustracja #1

Sam profil postaci to jednak nie wszystko, i jak podkreślają przedstawiciele BioWare, firma chce zaoferować swoim fanom o wiele więcej. Tym co ma wyróżniać społecznościowy serwis zbierający dane z naszej rozgrywki, jest przede wszystkim możliwość zapisywania historii całej prowadzonej przez gracza drużyny, a następnie dzielenia się jej dokonaniami z innymi. Dzięki temu użytkownicy serwisu społecznościowego BioWare zobaczą jakie zadania wykonaliśmy, jak prezentuje się skład posiadanej przez nas drużyny i jakie relacje panują między jej członkami czy też jakie przedmioty udało nam się zdobyć przemierzając świat gry.

Ta część systemu nie jest jeszcze ukończona, jednak BioWare opublikowało w sieci obrazek, na którym możemy zobaczyć podstawowe funkcjonalności skryptu zapisującego wszystkie najważniejsze wydarzenia z naszych przygód. Każdy z widocznych poniżej nagłówków możemy rozwinąć – rozszerzona wersja tekstu zawierać będzie dodatkowy opis każdego wydarzenia.

Szczegóły atrakcji sieciowych w Dragon Age: Początek - ilustracja #2

Wspomniane funkcje będą dostępne zarówno dla posiadaczy konsol jak i pecetów. Właściciele komputerów osobistych otrzymają jeszcze jedną, dodatkową funkcjonalność – gra będzie automatycznie wykonywała zrzut ekranu, gdy uda nam się wykonać jakieś ważne zadanie, pokonać potężnego przeciwnika czy zdobyć któreś z osiągnięć. Zbiór obrazków ilustrujących nasz postęp w grze i jej najważniejsze momenty, będzie oczywiście również wysyłany od razu do naszego profilu na stronie społeczności BioWare.

Twórcy Dragon Age: Początek mają nadzieję, że zaproponowane rozwiązania pozwolą graczom na dokładniejsze zgłębienie wszystkich tajemnic rozbudowanego świata gry. Samotne przemierzanie królestwa Ferelden z pewnością nie pozwoli na odkrycie wszystkich niespodzianek przygotowanych przez BioWare, jednak już możliwość podglądania postępów tysięcy innych graczy daje szanse na uzupełnienie swojej wiedzy na temat tajemnic Dragon Age: Początek.

Polska premiera Dragon Age: Początek nastąpi już 6 listopada, trzy dni później po światowej. Najnowsze dzieło twórców tak kultowych produkcji cRPG jak seria Baldur’s Gate czy Knights of The Old Republic można przed premierą zamówić w sklepie Gry-OnLine – gra kosztuje 119,90 PLN.