Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2016, 09:01

autor: Góral

System Shock ukaże się na PlayStation 4

Od kilku tygodni wiemy, że remake System Shocka ukaże się pod koniec 2017 roku na konsoli Xbox One i PC-tach. Teraz do grona docelowych platform sprzętowych dołączyło PlayStation 4.

Pod koniec czerwca na Kickstarterze rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na remake gry System Shock, która pierwotnie ukazała się w 1994 roku. Wtedy też dowiedzieliśmy się, że tytuł pojawi się pod koniec 2017 roku nie tylko na komputerach osobistych, ale także na konsoli Xbox One. Dziś pragniemy poinformować, że projekt trafi również na PlayStation 4 w pierwszym kwartale 2018 roku. Przy okazji pochwalono się, że zespół pracujący nad produkcją się powiększył, gdyż zatrudniono osoby mające na swoim koncie współpracę przy takich projektach jak Planetside i Fallout, w tym samego Chrisa Avellone’a. Jednocześnie przypominamy, że akcja na Kickstarterze trwa nadal (zebrano już ponad milion dolarów) i cały czas możecie wspomóc twórców, jednocześnie zamawiając grę.

Jeżeli chcecie dołożyć swoją cegiełkę do produkcji, to możecie zainwestować na Kickstarterze dowolną kwotę, przy czym wpłacając dopiero 25 dolarów (około 99 zł) zapewnicie sobie dostęp do pełnej wersji po jej premierze. Oczywiście osoby z bardziej zasobnym portfelem mogą wydać dużo więcej pieniędzy, np. 10 tysięcy dolarów (niecałe 40 tysięcy złotych), otrzymując zaproszenie na imprezę z deweloperami, podpisaną przez twórców edycję kolekcjonerską, 30 cyfrowych wersji gry i nie tylko.

Choć na pełną wersję System Shocka jeszcze sobie trochę poczekamy, to w każdej chwili możecie pobrać i uruchomić demo, pozwalające przetestować wersję pre-alfa gry. Nie jest ono w pełni dopracowane i podczas zabawy mogą występować rozmaite problemy, niemniej warto się skusić, by zobaczyć czego należy się spodziewać.

W produkcji wcielamy się w hakera, który miał wykraść cenne dane z kosmicznej stacji Cytadela, jednak zlecenie zamieniło się w walkę o życie, gdyż kontrolę nad placówką przejęła sztuczna inteligencja Shodan, zamieniając jej pracowników w potwory. Jak zapewne pamiętają starsi gracze, tytuł jest połączeniem RPG-a, horroru oraz FPS-a i odcisnął duże piętno na branży gier wideo, inspirując innych deweloperów.

System Shock ukaże się na PlayStation 4 - ilustracja #2