Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2021, 20:57

System Shock 2 Enhanced Edition zaoferuje wsparcie dla VR

Studio Nightdive podzieliło się informacjami na temat System Shock 2 Enhanced Edition. Wynika z nich, że tytuł zaoferuje wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości.

W zeszłym roku swoje 20 urodziny obchodziło System Shock 2. Z tej okazji studio Nightdive zapowiedziało wydanie odświeżonej wersji gry. Wczoraj na oficjalnym Twitterze firmy pojawił się wpis raportujący postępy prac nad tytułem. Wynika z niego, że System Shock 2 Enhanced Edition zaoferuje wsparcie dla technologii wirtualnej rzeczywistości.

Na zamieszczonym filmiku widać, jak jeden z deweloperów wykorzystuje kontrolery pochodzące z zestawu Valve Index do wykonywania czynności w grze – dokładnie do destrukcji otoczenia i walki. Sam obraz jednak nie wyświetla się w goglach, lecz na ekranie.

Data premiery System Shock 2 Enhanced Edition pozostaje nieznana. Nightdive Studios nie dzieli się za często informacjami na temat postępów prac, przez co ciężko jest oszacować, na jakim etapie produkcyjnym znajduje się tytuł. Warto pamiętać także, że ta sama grupa pracuje nad przeniesieniem pierwszej części cyklu na nowy silnik graficzny. Nie wiadomo jednak, czy ten tytuł również doczeka się obsługi VR.

Warto wspomnieć, że oryginalny System Shock 2 zapisał się w historii elektronicznej rozgrywki i przez lata uchodził za wzorcowy przykład produkcji z gatunku kosmicznych survival horrorów. Produkcja do tej pory cieszy się statusem kultowej, w związku z czym przez lata powstało do niej wiele modów, które poprawiają niedociągnięcia produkcji.

  1. Nightdive Studios – oficjalna strona