Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 listopada 2012, 13:05

autor: Aver

Światowe finały rozgrywek StarCraft II i World of Warcraft w ten weekend w Chinach

W najbliższy weekend odbędą się światowe finały organizowanych przez firmę Blizzard turniejów z cyklu StarCraft II World Championship Series i World of Warcraft Arena. Rozgrywki Battle.net World Championship zgromadzą w Szanghaju wielu znanych zawodników. Polskę reprezentować będzie Artur "Nerchio" Bloch.

Zdjęcie z europejskich finałów WCS w Sztokholmie - Zbliża się Battle.net World Championship – światowe finały StarCraft II i World of Warcraft - wiadomość - 2012-11-15
Zdjęcie z europejskich finałów WCS w Sztokholmie
Battle.net World Championship
  • Turniej w StarCraft II zgromadzi 32 najlepszych zawodników z całego świata;
  • W finałach World of Warcraft Arena weźmie udział 10 drużyn;
  • Podczas turnieju WoW-a odbędzie się pokazowa rywalizacja dwóch gildii w wybranych podziemiach i rajdach;
  • Transmisja na żywo będzie dostępna na oficjalnej stronie turnieju.

Jeżeli jesteście wielkimi fanami StarCraft II oraz World of Warcraft, być może warto rozważyć ustawienie budzika w sobotę na godzinę 3:00 nad ranem. Właśnie wtedy w Szanghaju rozpoczną się zawody Battle.net World Championship, czyli organizowane przez firmę Blizzard Entertainment światowe finały rozgrywek w oba wymienione tytuły.

Turniej w StarCraft II będzie zwieńczeniem serii zawodów World Championship Series, które rozegrywano na całym świecie na przestrzeni ostatnich siedmiu miesięcy (także w Polsce). Wyłoniły one 32 najlepszych zawodników, którzy w dniach 17-18 listopada powalczą o tytuł mistrza świata w popularnej grze RTS. Z ich sylwetkami można zapoznać się na oficjalnej stronie społecznościowej tytułu – jest wśród nich Polak, Artur „Nerchio” Bloch. Do wygrania są nagrody z łącznej puli 250 tys. dolarów. Zwycięzca otrzyma kopię pucharu Gosu („gosu” to koreańskie określenie dla zawodnika o dużych umiejętnościach), zaprojektowanego przez grafików z Blizzarda, oraz 100 tys. dolarów.

Kilka dni temu poznaliśmy rozstawienie ośmiu czteroosobowych grup w nadchodzącym turnieju StarCrafta II – losowanie komentowali trzej znani „casterzy”: Day[9], Rotterdam oraz MrBitter. W ich opinii Polakowi Nerchio przypadła jedna z ciekawszych grup, choć najtrudniejsza z pewnością będzie ta, w której zmierzą się mistrz Europy Stephano, Amerykanin IdrA oraz dwaj utalentowani Koreańczycy – HerO i RorO.

W turnieju w World of Warcraft zmierzy się dziesięć drużyn. Będą one rywalizować w trybie Areny o nagrodę w wysokości 105 tys. dolarów za pierwsze miejsce. Podczas rozgrywek WoW-a zostaną zorganizowane dwa pokazowe wydarzenia – drużyny Stars i Supreme Quicksand zmierzą się pierwszego dnia w rywalizacji na czas i postarają się jak najszybciej ukończyć trzy podziemia – Shado-Pan Monastery, Scarlett Halls oraz Stromstout Brewery, a drugiego dnia spróbują swych sił w rajdzie w Mogu’shan Vaults.

Transmisję na żywo z rozgrywek w oba tytuły firmy Blizzard będzie można obejrzeć na stronie Battle.net World Championship. Pierwszym punktem programu będzie ceremonia otwarcia zawodów, którą zaplanowano na godz. 3:00 nad ranem czasu polskiego w sobotę 17 listopada.