Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2022, 13:14

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Świat Skyrima w CK3 - Elder Kings 2 zapowiada się świetnie

Elder Kings 2 połączy uniwersum The Elder Scrolls ze strategią Crusader Kings 3. Modyfikacja nie została jeszcze ukończona, jednak jest na co czekać.

Modyfikacje do Skyrima? Dużo ich, fajne. Skyrim jako modyfikacja do innej gry? Nowe, nie znałam. Elder Kings 2 to przeróbka Crusader Kings 3, dzięki której powalczymy o wpływy oraz podbijemy tereny uniwersum The Elder Scrolls.

TES to nie sam Skyrim

O ile zdecydowanie Skyrim jest najpopularniejszą odsłoną tej serii RPG-ów, to Elder Kings 2 nie skupia się jedynie na nim. Na mapie, na której rozgrywać będziemy kampanię EK2, znajdą się również inne obszary, takie jak: Morrowind, Yokuda, Elsweyr i wiele innych.

Twórcy stale dzielą się postępami, a nieco ponad miesiąc temu mogliśmy zobaczyć, jak prezentuje się pierwsza z wymienionych krain na mapie Crusader Kings 3.

Czego spodziewać się po Elder Kings 2?

Zanim przejdziemy do zmian, które do CK3 wprowadzi modyfikacja, warto zaznaczyć, że jak sama nazwa projektu mówi – jest on drugą częścią. Pierwsze Elder Kings jest modyfikacją do CK2, jednak od momentu premiery trzeciej odsłony strategii twórcy przestali rozwijać pierwowzór.

Względem pierwszej wersji Elder Kings 2 największą zmianą będzie odmieniona mapa Tamriel. Kontynent zostanie zaprojektowany od samego początku, zgodnie z mapą z The Elder Scrolls Anthology (specjalne wydanie wszystkich pięciu gier z serii).

Z oficjalnym trailerem Elder Kings 2, w którym ukazane zostały również funkcje moda, możecie zapoznać się poniżej.

Kiedy możemy spodziewać się Elder Kings 2?

Stety, niestety twórcy nie podzielili się żadną, nawet przybliżoną datą premiery modyfikacji. Możemy się zatem spodziewać, że projekt zadebiutuje, gdy deweloperzy uznają go za odpowiednio doszlifowany.

Postępy prac nad Elder Kings 2 możecie śledzić na podanych poniżej stronach oraz serwerze Discord.

  1. EK2 na Twitterze
  2. Oficjalna strona EK2
  3. EK2 na forum Paradox
  4. Kanał TheynT