Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2012, 10:35

autor: Hed

Studio Team Meat dementuje plotki o Super Meat Boy’u 2

Super Meat Boy 2 jednak nie powstanie. Twórcy gry wyjaśnili wczorajsze nieporozumienie i dodali, że nie zamierzają wiecznie lekceważyć konsoli PlayStation 3.

Wczoraj napisaliśmy, że studio Team Meat pracuje nad grą Super Meat Boy 2, co okazało się nieprawdą. Zbyt pochopnie zasugerowaliśmy się interpretacjami opisu konta tego niezależnego dewelopera na Twitterze, w którym czytamy, że zajmuje się on „grą numer 2”. Na swoją obronę możemy powiedzieć, że uwielbiamy pierwowzór i na samą myśl o jego kontynuacji podskakuje nam ciśnienie.

Autorzy gry zauważyli, że w sieci pojawiły się dwie nieprawdziwe informacje i wyjaśnili sprawę za pomocą wpisów. Team Meat nigdy nie stworzy gry Super Meat Boy 2 i nie będzie wiecznie lekceważyć platformy PlayStation 3. Do tej pory posiadacze konsoli Sony nie mogli zagrać w żadną z produkcji studia. Nie zmieni się to raczej w przypadku Super Meat Boy’a, ale przyszłe projekty mają szansę.

Studio Team Meat dementuje plotki o Super Meat Boy’u 2  - ilustracja #1

Miałem okazję rozmawiać z Edmundem McMillenem we wrześniu ubiegłego roku, w związku z premierą gry The Binding of Isaac. Producent stanowiący połowę studia Team Meat powiedział wtedy, że nie lubi przesadnego nadużywania marki. „Nie wydaje mi się, żebym przebił Super Meat Boy’a”, wyjaśnił McMillen, „a jeśli nie jestem w stanie tego zrobić, to nie ma sensu się za to zabierać”.

Przepraszamy graczy, którzy zaczęli odkładać pieniądze na kontynuację Super Meat Boy’a, nazywanego „nowym Mario” i współczesnym królem platformówek. Studio Team Meat pracuje obecnie nad wspomnianą grą numer 2. Autorzy wypuścili jakiś czas temu prosty szkic prezentujący ten projekt – niestety, mówi on bardzo niewiele. Wydaje się jednak, że ponownie mamy do czynienia z platformówką.

  1. Team Meat na Twitterze
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Super Meat Boy

Super Meat Boy