Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2015, 20:30

autor: Arantasar

Studio DICE koncentruje siły na produkcji gry Battlefield 5

Dyrektor ds. rozwoju firmy DICE poinformował na Twitterze, że po ukończeniu procesu deweloperskiego gry Star Wars: Battlefront większość sił studia została przerzucona do pracy nad kolejnym tytułem z cyklu Battlefield. Według nieoficjalnych informacji akcja następnej części będzie rozgrywać się w Japonii. Produkcja powinna ukazać się w 2016 roku.

Prace nad kolejną odsłoną serii Battlefield ruszają pełną parą. - Studio DICE koncentruje siły na produkcji gry Battlefield 5 - wiadomość - 2015-12-13
Prace nad kolejną odsłoną serii Battlefield ruszają pełną parą.

Dan Vaderlind, dyrektor do spraw rozwoju studia DICE poinformował na Twitterze, że większa część zespołu deweloperskiego zostaje oddelegowana do pracy nad kolejną częścią cyklu Battlefield. Wolne moce przerobowe wynikają z ukończenia wszystkich najważniejszych działań związanych z wydaniem gry Star Wars: Battlefront – od tej pory produkcją będzie zajmował się mniejszy zespół, który zadba o wydawanie aktualizacji i dodatków. Jak stwierdził Vaderlind w swoim wpisie:

Teraz kiedy ukończyliśmy grę Star Wars: Battlefront a część drużyny pracuje nad nim nadal, przenoszę się do innego projektu, kolejnej odsłony serii Battlefield.

Jest to naturalny element procesu tworzenia gier, zgodnie z którym działa większość dużych wydawców i deweloperów. Po ukończeniu danej produkcji zespół zostaje oddelegowany do następnego flagowego tytułu, a wydawaniem kolejnych aktualizacji i dodatków zajmuje się już mniejsza ekipa. Podobną strategię zastosowało studio CD Projekt RED, które po premierze trzeciego Wiedźmina przerzuciło znaczą część swoich zasobów do pracy nad grą Cyberpunk 2077.

Pojawiły się również mniej informacje dotyczące nowej odsłony cyklu Battlefield. W serwisie IMDb (największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nimi związanych) w dorobku kompozytora Steva Jablonsky’ego, który tworzył ścieżkę dźwiękową między innymi do Gears of War 3, umieszczono wpis dotyczący gry Battlefield 5: Armageddon. Pozycja ma przypisaną datę premiery wyznaczoną na 23 listopada 2016 roku oraz krótki opis:

Gra opowiada historię żołnierza z małego miasteczka, który bierze udział w bitwie o Japonię. Bohater walczy o powrót do swojej rodziny i przyjaciół.

Ten enigmatyczny opis uruchomił lawinę spekulacji. Część społeczności sugeruje, że najnowszy Battlefield przeniesie nas w czasy drugiej wojny światowej i wydarzeń w Hiroszimie i Nagasaki. Inni twierdzą, że podtytuł Armageddon sugeruje raczej bardziej globalny konflikt nuklearny, który mógłby rozegrać się w futurystycznym środowisku. Więcej szczegółów dotyczących produkcji poznamy zapewne w przyszłym roku.

Seria Battlefield rozpoczęła swoje życie w 2002 roku, kiedy to światło dzienne ujrzała gra Battlefield 1942. Od tamtego czasu otrzymaliśmy kilkanaście kolejnych odsłon. Za produkcję wszystkich części, oprócz najnowszego Battlefield Hardline, odpowiada szwedzka ekipa DICE, która w 2006 roku przeszła pod skrzydła koncernu Electronic Arts.