Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 października 2011, 08:05

Steve Jobs nie żyje

W wieku 56 lat odszedł Steve Jobs - wizjoner, geniusz i współtwórca potęgi Apple. Pozostawił po sobie żonę, czwórkę dzieci i firmę, która była jeszcze niedawno najbardziej wartościowym przedsiębiorstwem świata.

Zmarł Steve Jobs. Współtwórca sukcesu firmy Apple miał 56 lat. Był jedną z ikon rynku nowoczesnych technologii i pomysłodawcą takich produktów jak iPod czy iPhone.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że dziś odszedł Steve Jobs. Jego geniusz, pasja i energia dały początek niezliczonym pomysłom, które wzbogacają nasze życie i czynią je lepszym.

Apple straciło wizjonera i geniusza, a świat wyjątkowego człowieka – czytamy w krótkim oświadczeniu zamieszczonych na łamach oficjalnej strony koncernu. – Ci z nas, którzy mieli szczęście znać i pracować ze Stevem utracili przyjaciela oraz mentora. Steve pozostawił po sobie firmę, którą mógł stworzyć tylko on. Jego dusza pozostanie na wieki fundamentem Apple.

Steve Jobs nie żyje - ilustracja #1

Swoje ubolewanie z powodu śmierci Steve’a Jobsa wyrazili m.in. Barack Obama (prezydent Stanów Zjednoczonych), Bill Gates (twórca potęgi koncernu Microsoft), a także Mark Zuckerberg (założyciel serwisu społecznościowego Facebook). Szef Apple był dla nich innowatorem, twórcą potęgi komputera, wpływowym i charyzmatycznym przedsiębiorcą, a także mentorem.

Współtwórca potęgi Apple od lat miał problemy ze zdrowiem. Walczył z rakiem trzustki, przeszczepiono mu również wątrobę. Od kilku lat mogliśmy obserwować to starcie – Jobs, mimo osłabienia, brał udział w konferencjach Apple, gdzie zapowiadał kolejne bestsellerowe produkty. W styczniu tego roku udał się jednak na sześciomiesięczny urlop zdrowotny, a w sierpniu ustąpił ze stanowiska prezesa firmy. Jego miejsce zajął dotychczasowy wiceprezes, Tim Cook.

Steve Jobs założył Apple w 1976 roku, wspólnie ze Stevem Wozniakiem. Po dziewięciu latach odszedł z firmy – powodem był konflikt z zarządem. Widząc, że przedsiębiorstwo nie radzi sobie najlepiej, powrócił w 1996 roku, a w 2000 roku został prezesem. Od tego momentu zaczęła się złota era Apple. Jobs stał za sukcesem iPoda, iPhone’a oraz iPada, które uczyniły z korporacji największe przedsiębiorstwo w branży elektronicznej. Na początku sierpnia Apple ogłoszono najbardziej wartościową firmą na świecie.

Jobs zmarł w środę, w otoczeniu najbliższej rodziny. Pozostawił po sobie żonę i czwórkę dzieci.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej