Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2018, 21:25

Stellaris: MegaCorp - nowe rozszerzenie do Stellaris zapowiedziane

Paradox Interactive zapowiedziało kolejne rozszerzenie do wydanej w 2016 roku kosmicznej strategii Stellaris. Dodatek zatytułowany Stellaris: MegaCorp skupia się na ekonomii galaktycznego imperium i pozwoli nam zarządzać międzygwiezdną megakorporacją.

Studio deweloperskie Paradox Interactive zapowiedziało właśnie Stellaris: MegaCorp. Jest to kolejny dodatek do wydanej w 2016 roku i dobrze przyjętej kosmicznej strategii 4X zatytułowanej Stellaris. Rozszerzenie skupia się na ekonomicznej stronie zarządzania galaktycznym imperium i wprowadzi wiele interesujących nowości, które powinny przypaść do gustu weteranom gry. Na razie nie znamy dokładnej daty debiutu DLC, ale na stronie producenta można składać zamówienia przedpremierowe. Cena Stellaris: MegaCorp została ustalona na 19,99 euro (ok. 86 zł).

W Stellaris: MegaCorp zostaniemy prezesem cywilizacji kontrolowanej przez ogromną megakorporację. Dysponuje ona unikalnymi możliwościami handlu, zarabiania pieniędzy oraz zbierania zasobów, które potencjalnie pozwalają jej zdominować ekonomię całej galaktyki. W grze zadebiutują również planety-miasta, pozwalające nam radykalnie zwiększyć populację wybranych światów, wzmacniając ich wpływy i gospodarkę. Nasze imperium odwiedzać będą teraz karawany kosmicznych nomadów, które często zaoferują różnego rodzaju interesujące oferty handlowe. Twórcy wprowadzili też kilka nowych megastruktur, które tradycyjnie świadczą o potędze kontrolowanej przez nas cywilizacji. Jako nieskrępowani moralnością i wątpliwościami przedsiębiorcy zajmiemy się również handlem niewolnikami. Gracze będą mogli swobodnie obracać zniewoloną populacją planet, sprzedawać ją na wolnym rynku lub wykorzystywać jako tanią siłę roboczą.

  1. Stellaris: MegaCorp – oficjalna strona
  2. Stellaris: MegaCorp – w serwisie Steam