Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2018, 10:20

autor: AlexB

Stellaris - 1,5 miliona sprzedanych egzemplarzy

Przy okazji premiery dodatku Apocalypse firma Paradox poinformowała, że Stellaris, ciepło przyjęta kosmiczna strategia 4X, sprzedała się już w 1,5 miliona kopii. Tytuł dostępny jest wyłącznie na PC.

Wczoraj był ważny dzień dla wszystkich miłośników Stellaris. Na rynku zadebiutował kolejny dodatek do tej ciepło przyjętej kosmicznej strategii 4X, zatytułowany Apocalypse. Stało się to dla firmy Paradox, twórcy i wydawcy tytułu, doskonałą okazją do pochwalenia się pewnym sukcesem. Jak zdradzono w oficjalnej informacji prasowej (via Worthplaying), od maja 2016 roku, czyli oficjalnej premiery produkcji, grę kupiło już 1,5 miliona osób na całym świecie. Liczba ta może robić wrażenie, zwłaszcza że Stellaris jest dostępne wyłącznie na PC i reprezentuje gatunek, który ze względu specyfikę i próg wejścia raczej nie trafia do szerokiej publiczności.

Stellaris okazało się całkiem sporym sukcesem komercyjnym. - Stellaris - 1,5 miliona sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2018-02-23
Stellaris okazało się całkiem sporym sukcesem komercyjnym.

Co może być przyczyną sukcesu Stellaris? Mimo pewnych braków, jest to produkcja wciągająca, będąca konsekwencją lat doświadczeń przy tworzeniu takich serii, jak Hearts of Iron czy Europa Universalis. Budowanie kosmicznego imperium potrafi przykuć uwagę graczy, między innymi dzięki sporej dawce nieprzewidywalności. Losowość wydarzeń sprawia, że każda kampania jest inna, a historie o zdradach, wojnach i obcych cywilizacjach, jakie mają miejsce podczas nich, nieraz mogą wydawać się żywcem wyjęte z powieści science fiction. Nie bez wpływu na popularność Stellaris pozostaje również wsparcie, jakie stale otrzymuje gra zarówno ze strony firmy Paradox, jak i graczy. Choć polityka wydawnicza Szwedów, polegająca na wydawaniu mnóstwa mniejszych lub większych płatnych dodatków DLC, może wydawać się dla niektórych kontrowersyjna, nie da się ukryć, że dzięki niej tytuł stale pozostaje świeży. Weźmy chociażby najnowsze rozszerzenie – Apocalypse. Wprowadza ono między innymi niespotykane dotąd klasy okrętów bojowych, nowe bronie, będące w stanie niszczyć całe planety, kosmicznych piratów i nomadów, a także zupełnie świeże technologie do odkrycia i ścieżki rozwoju do obrania. Co ważne, część z innowacji została wprowadzona do gry w ramach darmowej aktualizacji 2.0, o której możecie przeczytać tutaj. Jeśli natomiast jakiegoś elementu brakuje, tutaj z pomocą przychodzą gracze, stale produkujący rozmaite modyfikacje usprawniające i urozmaicające zabawę.

Z okazji premiery DLC Apocalypse, na platformie Steam rozpoczęła się promocja na Stellaris i większość dodatków do niego. Podstawowe wydanie gry można dostać za 57,19 złotych (cena obniżona o 60%), a na przykład niedawne rozszerzenie Synthetic Dawn za 30,59 złotych. Oferta będzie ważna do 26 lutego. Przypominamy, że tytuł studia Paradox jest dostępny w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy).