Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Stellaris: Synthetic Dawn (PC)

Stellaris: Synthetic Dawn PC

Stellaris: Synthetic Dawn to opracowany przez studio Paradox Devevelopment dodatek do kosmicznej strategii 4X Stellaris, który koncentruje się na rozbudowaniu zawartości zamiast na wprowadzaniu rewolucyjnych zmian w rozgrywce.

To jest dodatek do gry Stellaris.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | RTS | 4X | sandbox | kosmiczne | multiplayer

PC Windows
Okładka Stellaris: Synthetic Dawn (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21września2017

21września2017

Steam

Stellaris: Synthetic Dawn to wydany na platformę PC dodatek do kosmicznej strategii 4X z 2016 roku. Jest to rozszerzenie niesamodzielne, więc do działania wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Obie produkcje opracowało studio Paradox.

Mechanika

DLC pozwala graczom na pokierowanie imperium maszyn, czyli cywilizacją, w skład której wchodzą wyłącznie roboty. Zabawę rozpoczynamy wkrótce po tym, jak istoty te obaliły swoich organicznych stwórców i przystąpiły do budowy własnego galaktycznego mocarstwa.

Dodatek oferuje spore zmiany w rozgrywce. Imperia maszyn przypominają roje owadów. Wszyscy członkowie cywilizacji są zjednoczeni w realizacji wspólnego celu i nie uświadczymy tutaj żadnych niezależnych frakcji czy wyborów władz.

W wydanym na platformę PC Stellaris: Synthetic Dawn możemy wybrać między czterema typami imperium. Standardowe maszyny mają neutralne podejście w stosunku do organicznych istot i są w stanie nawiązywać z nimi stosunki dyplomatyczne, a po przejęciu ich terytoriów zabiją lub wypędzą dotychczasowych mieszkańców.

Drugim typem są tzw. Eksterminatorzy. Te maszyny postrzegają istoty żywe jako plagę, a stosunki dyplomatyczne nawiązują wyłącznie z innymi syntetycznymi cywilizacjami. Grając tego rodzaju imperium, po zdobyciu terenów populację likwidujemy albo wykorzystujemy ją jako źródło energii, przemieniając mieszkańców w organiczne baterie w stylu znanym z filmowej serii Matrix.

Z kolei źródłem inspiracji dla trzeciego typu, nazwanego Asymilatorami, jest frakcja Borg z uniwersum Star Treka. Te maszyny są cyborgami, w których mechaniczne części połączone zostały z biologicznymi ciałami o uśpionych świadomościach. Taki los spotka też mieszkańców podbitych przez nas terytoriów.

Ostatni typ to tzw. Zbuntowani Słudzy. To roboty stworzone w celu służenia organicznym panom, które były w tym tak skuteczne, że ostatecznie doprowadziły do kompletnej degeneracji swoich stwórców. W rezultacie żywe istoty traktują niczym zwierzęta domowe – muszą dbać o ich potrzeby, ale ci podopieczni nie decydują o niczym, a ich wkład w rozwój cywilizacji jest znikomy.

Dzięki Stellaris: Synthetic Dawn w galaktyce pojawiło się również nowe Upadłe Imperium w postaci mechanicznej rasy znanej jako Prastarzy Stróże. Ponadto jeśli będziemy grali organiczną rasą i zbuntują się podległe nam roboty, rozpoczynając tym samym wojnę domową, będziemy mogli kontynuować rozgrywkę jako frakcja mechaniczna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Stellaris: Synthetic Dawn

Klasyfikacja PEGI Stellaris: Synthetic Dawn

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Stellaris: Synthetic Dawn

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3-2100 3.1 GHz/AMD Phenom X4 850 3.3, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 Ti/Radeon HD 6850 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Quad 9400 2.66 GHz/AMD Athlon X4 640 3.0, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 Ti/Radeon HD 5770 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7 64-bit

Stellaris: Synthetic Dawn ukaże się 21 września
Stellaris: Synthetic Dawn ukaże się 21 września

wiadomość7 września 2017

Firma Paradox Interactive ujawniła datę premiery dodatku Stellaris: Synthethic Dawn. Rozszerzenie wprowadzające mechaniczne cywilizacje zadebiutuje 21 września.

Dodatek Stellaris: Synthetic Dawn pozwoli pokierować gwiezdnym imperium maszyn
Dodatek Stellaris: Synthetic Dawn pozwoli pokierować gwiezdnym imperium maszyn

wiadomość4 sierpnia 2017

Firma Paradox Interactive zapowiedziała dodatek Synthetic Dawn do kosmicznej strategii Stellaris. Rozszerzenie pozwoli nam pokierować imperium złożonym wyłącznie z maszyn.