Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2017, 20:49

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

SteamWorld Dig 2 ukaże się nie tylko na Switchu, ale też PlayStation 4 i PC-tach

Studio Image & Form poinformowało, że metroidvania SteamWorld Dig 2 ukaże się latem / wczesną jesienią bieżącego roku na konsolach Switch i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

Przed kilkoma miesiącami doczekaliśmy się zapowiedzi metroidvanii SteamWorld Dig 2 na konsolę Nintendo Switch. Studio Image & Form poinformowało na oficjalnej stronie, że ostatecznie projekt pojawi się też na komputerach osobistych oraz PlayStation 4. Dodatkowo na Steamie dostępna jest już karta produkcji, z której wynika, że tytuł ukaże się latem, ewentualnie wczesną jesienią bieżącego roku, czyli już niedługo.

SteamWorld Dig 2 ukaże się nie tylko na Switchu, ale też PlayStation 4 i PC-tach - ilustracja #1
SteamWorld Dig 2 w skrócie:
  • kontynuacja gry typu metroidvania z 2013 roku;
  • tworzona przez studio Image & Form;
  • ukaże się na konsolach PS4 i Switch oraz PC-tach.

Niestety nie doczekaliśmy się przy okazji nowych konkretów odnośnie rozgrywki. Wiemy więc jedynie to, co wcześniej. Podczas zabawy pokierujemy dziewczyną-robotem, która szuka swojego zaginionego przyjaciela. W związku z tym na naszych barkach spoczywać będzie drążenie tuneli w ziemi i… to tyle.

Oczywiście śmiało możemy zakładać, że gameplay nie ulegnie drastycznym zmianom w porównaniu do jedynki i będziemy walczyć, zbierać minerały, kupować nowe narzędzia itd. Pierwsza część jest powszednie lubianą metroidvanią, więc mocno trzymamy kciuki, by dwójka również okazała się udanym projektem.