Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2017, 20:40

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zapowiedziano SteamWorld Dig 2 – kontynuację steampunkowej platformówki z 2013 roku

W tym roku na konsoli Nintendo Switch ukaże się kontynuacja steampunkowej platformówki z 2013 roku zatytułowanej SteamWorld Dig. Dwójka opowie o przygodach dziewczyny-robota, starającej się odszukać swojego zaginionego przyjaciela.

Studio Image & Form zapowiedziało SteamWorld Dig 2 – kontynuację wydanej w 2013 roku platformówki SteamWorld Dig. Niestety nie podzielono się zbyt wieloma informacjami, ale z poniższego zwiastuna wynika, że gra nie będzie odbiegać od pierwszej części i zabawa opierać ma się na drążeniu podziemnych tuneli. Gracze wcielą się w dziewczynę-robota, która stara się odszukać swojego zaginionego przyjaciela. Podczas rozgrywki nieco się wzbogacimy oraz stoczymy niejedną walkę i to właściwie wszystko, co wiadomo na ten moment. Tytuł pojawi się w tym roku na konsoli Nintendo Switch. Niestety, dokładny termin premiery nie jest jeszcze znany.

SteamWorld Dig 2 w skrócie:
  • kontynuacja gry platformowej z 2013 roku;
  • ukaże się w tym roku na Nintendo Switch;
  • podczas zabawy będziemy szukać zaginionego przyjaciela głównej bohaterki.

Jedynka opowiadała o przygodach robota Rusty’ego, który w poszukiwaniu pozostałości po ludzkiej kulturze trafił do miasteczka Tumbletown. Podczas kopania tuneli bohater znajdował cenne minerały, które zamieniał w nowe narzędzia i bronie, więc najpewniej podobne rozwiązanie znajdziemy w SteamWorld Dig 2. Ponadto pierwsze SteamWorld Dig zadebiutowało najpierw na handheldzie 3DS, ale w późniejszym czasie zostało przeniesione na szereg innych platform sprzętowych, więc liczymy, że z dwójką będzie tak samo.

W SteamWorld Dig 2 nie wcielimy się w Rusty’ego. - Zapowiedziano SteamWorld Dig 2 – kontynuację steampunkowej platformówki z 2013 roku - wiadomość - 2017-03-01
W SteamWorld Dig 2 nie wcielimy się w Rusty’ego.

Na koniec przypominamy jeszcze, że SteamWorld Dig to nie jedyne gry z tego uniwersum. Ekipa Image & Form ma na swoim koncie także SteamWorld Tower Defense (strategia typu tower defense) oraz SteamWorld Heist (steampunkowa gra taktyczna).