Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2021, 08:34

autor: Adrian Werner

Steam z nowym rekordem aktywności. O milion wyższym niż poprzedni

Padł kolejny rekord aktywności serwisu Steam. Wczoraj zalogowanych było ponad 26,4 mln użytkowników jednocześnie.

Serwis Steam przeżywa obecnie złoty okres. Kolejnym tego dowodem stało się ustanowienie nowego rekordu aktywności. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, zalogowanych było 26 401 443 osoby jednocześnie.

Przypomnijmy, że poprzedni rekord był o milion niższy (wynosił 25 415 080) i ustanowiono go na początku stycznia tego roku. Był to wtedy pierwszy dzień w historii usługi, gdy udało się przekroczyć próg 25 mln użytkowników zalogowanych równocześnie.

Steam z nowym rekordem aktywności. O milion wyższym niż poprzedni - ilustracja #1
Źródło: SteamDB.

Powodów sukcesów Steam jest wiele. Pandemia koronawirusa sprawiła, że ludzie więcej czasu spędzają w domach, co pomogło całej branży gier w osiąganiu rekordowych wyników. Serwis studia Valve błyskawicznie rozwija się także na rynku chińskim. W zeszłym tygodniu głośno było o wyprodukowanym w Państwie Środka RPG-u Tale of Immortal, który pod względem weekendowej aktywności przegonił takie tuzy jak Rust czy GTA5.

Ostatnio co chwila otrzymujemy zresztą informacje o sukcesach różnych gier na Steamie. Niemłode produkcje, takie jak Stardew Valley czy Rust, ustanawiają nowe rekordy, a świeżynki pokroju Dyson Sphere Program czy NiOh 2 zaliczają bardzo udane debiuty.

Wszystko to pokazuje, że Steam cały czas się rozwija, a jego baza użytkowników nadal rośnie. Dzieje się tak pomimo ostrej konkurencji (m.in. ze strony Epic Games Store).

  1. Steam - strona serwisu