Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2021, 17:08

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Modyfikacja do Cyberpunk 2077 poprawia jakość dźwięku w grze

Na stronie Nexus Mods pojawiła się modyfikacja, która poprawia miks dźwięku w Cyberpunku 2077. Twórca edytował łącznie około 800 plików audio.

Spośród wielu przypadłości, z jakimi zmaga się Cyberpunk 2077, jedna z nich została właśnie rozwiązana przez graczy. Na portalu Nexus Mods pojawiła się modyfikacja, która naprawia problem złego miksowania dźwięku w grze. Można było go zaobserwować między innymi w klubie nocnym. Muzyka grająca wewnątrz niego była tak głośna, że zagłuszała kwestie wypowiadane przez wszystkich NPC. Mod eliminuje setki innych tego typu przypadków (łącznie zostało poprawionych ok. 800 plików dźwiękowych). Tak o swoim dziele wypowiedział się jego autor o nicku Floyd2099:

Głośna muzyka w nocnym klubie wciąż taka pozostaje, ale teraz usłyszysz to, co inni chcą ci powiedzieć. Różnica głośności pomiędzy tłem podczas walki a resztą soundtracku jest teraz znacznie mniejsza. Lista tego, co zrobiłem, jest długa, ale najważniejszym celem było wykonanie porządnego miksowania.

Twórca modyfikacji zaznaczył, że zajął się tylko i wyłącznie poprawieniem obecnie istniejących plików audio, a nie dodaniem tych brakujących, na przykład dźwięku zamykanych drzwi od samochodu. Więcej przydatnych informacji od autora oraz potrzebne pliki wraz z instrukcją instalacji możecie znaleźć tutaj. Całość waży 11 GB.

Modyfikacja od razu przypadła graczom do gustu. Niektórzy komentujący na Reddicie nazywają ją jedną z trzech najlepszych do Cyberpunka 2077, jakie ukazały się do tej pory (obok moda poprawiającego działanie silnika gry oraz tego, który naprawia niektóre błędy w rozgrywce). Aczkolwiek część graczy zwraca uwagę na drobne problemy, więc zabawa z modem wiąże się z pewnym ryzykiem. Tymczasem ostatnią aktualizacją ze strony CD Projekt RED był piątkowy hotfix 1.12.