Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 lutego 2012, 12:10

autor: Kono

Steam w wersji na smartfony i tablety dostępny dla wszystkich

Firma Valve poinformowała, że wersja serwisu Steam na smartfony i tablety jest dostępna dla wszystkich chętnych. Aplikacja działa na systemach iOS i Android.

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że ruszyła zamknięta beta aplikacji Steam na smartfony i tablety. Okazało się, że firma Valve nie potrzebowała zbyt wiele czasu na testy i udostępniła mobilną wersję swojego serwisu wszystkim chętnym.

Steam w wersji na smartfony i tablety dostępny dla wszystkich - ilustracja #1

Aplikacja Steam dostępna jest w wersjach dla systemu iOS oraz Android. Można ją pobrać stąd. Warto zauważyć, że w momencie pojawienia się oficjalnej wersji, praktycznie wszystkie nieoficjalne zostały natychmiast usunięte z Android Market. Oprogramowanie pozwala użytkownikom sprawdzić, którzy znajomi są aktualnie online, wysyłać im wiadomości, oglądać screeny z gier oraz dokonywać zakupów (w tym łapać promocje). Według Gabe’a Newella, prezesa firmy Valve, „aplikacja pozwoli na wzbogacenie funkcjonalności platformy Steam i uczynienie jej bardziej dostępnej dla klientów”.

Trzeba przyznać, że serwis firmy Valve jest na fali wznoszącej, a informacje o kolejnych sukcesach platformy Steam pojawiają się dosyć regularnie. Przypominamy, że w tym roku informowaliśmy m.in. o ponad 5 milionach jednocześnie zalogowanych graczy, a także o siedmiu latach nieustannego wzrostu sprzedaży. Być może już wkrótce przekonamy się jak mobilna aplikacja wpłynie na kondycję serwisu firmy Valve.