Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2015, 11:57

autor: luckie

Start finałów Intel Extreme Masters 2015 i ESL One w Katowicach

Dziś w Katowicach rozpoczyna się prawdziwe święto e-sportu - finały imprez Intel Extreme Masters 2015 i ESL One. Najlepsi gracze z całego świata, w tym Polacy z Virtus.pro, będą zmagać się w takich grach jak Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends i StarCraft II. Rozgrywki można śledzić w serwisie Twitch.tv.

Wielki Finał Extreme Masters 2015 i ESL One odbędzie się w niedzielę - Dziś startują finały Extreme Masters 2015 i ESL One w Katowicach - wiadomość - 2015-03-12
Wielki Finał Extreme Masters 2015 i ESL One odbędzie się w niedzielę

Dziś o godzinie 13:00 ruszają finały Intel Extreme Masters 2015 i ESL One. Tegoroczne edycje obu imprez e-sportowych mistrzostw świata odbędą się w Katowicach. Turnieje obejmą trzy gry: League of Legends, StarCraft II (IEM) i Counter-Strike: Global Offensive (ESL One). Mistrzowie dwóch ostatnich spośród wymienionych tytułów spotkają się w nowym Międzynarodowym Centrum Kongresowym, podczas gdy turniej LoL’a oraz Wielki Finał we wszystkich konkurencjach odbędzie się w słynnej hali Spodek w niedzielę 15 marca.

Tym razem Polskę reprezentować będzie jedna drużyna – Virtus.pro, zeszłoroczni zwycięzcy turnieju Counter-Strike: Global Offensive. Pozostałe zespoły w tej kategorii to: 3DMAX (Finlandia), CLG i Cloud9 (USA), EnVyUs i Titan (Francja), FlipSid3 i Natus Vincere (Ukraina), fnatic i NiP (Szwecja), HellRaisers z mieszanym składem ze Wspólnoty Niepodległych Państw, Keyd Stars (Brazylia), LGB (Norwegia), PENTA (Niemcy), TSM (Dania) oraz Vox Eminor (Australia). Na zdobywców pierwszego miejsca czeka 100 tysięcy dolarów.

W League of Legends zmagać się będzie ze sobą osiem drużyn: Cloud9 i Team SoloMid (USA), GE Tigers i CJ Entus (Korea Południowa), SK Gaming i Gambit Gaming z mieszanymi składami europejskimi, yoe Flash Wolves (Tajwan) oraz Team WE (Chiny). Z kolei mistrzostwa w StarCrafta II w całości zdominowali zawodnicy z Korei Południowej: Zest, herO, Rain, Trap i Patience (Protosi), TaeJa, Flash, Maru, Bbyong, INnoVation, FanTaSy i Cure (Terranie) oraz Solar, Life, Dark i Hydra (Zergowie). Dokładną rozpiskę meczów znajdziecie w tym (LoL, SC II) oraz tym miejscu (CS:GO).

Wszystkie spotkania będzie się dało obejrzeć na żywo w telewizji Twitch (League of Legends, StarCrafta 2, Counter-Strike: Global Offensive).

  1. Oficjalna strona Intel Extreme Masters
  2. Oficjalna strona ESL One
TWOIM ZDANIEM

Która z gier na ESL Katowice wzbudza w Tobie największe zainteresowanie?

Counter-Strike: Global Offensive
66,5%
League of Legends
13,8%
Nie interesuje mnie ESL.
9,7%
StarCraft II
8%
Wszystkie będę oglądał.
2,1%
Zobacz inne ankiety