Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2012, 22:33

Starbreeze ujawniło baśniową grę Brothers – A Tale of Two Sons

Studio Starbreeze ujawniło, co kryje się pod tajemniczą nazwą P13. Deweloper pracuje nad grą Brothers – A Tale of Two Sons, którą współtworzy szwedzki filmowiec Josef Fares.

Starbreeze ujawniło baśniową grę Brothers – A Tale of Two Sons  - ilustracja #1
Nowa gra twórców niedawnego remake’u Syndicate - Brothers – A Tale of Two Sons.

Szwedzkie studio Starbreeze zapowiedziało grę Brothers – A Tale of Two Sons, znaną do tej pory pod kodową nazwą P13. Produkcja wydawana przez 505 Games trafi do dystrybucji cyfrowej na pecetach i konsoli. Premiera odbędzie się wiosną 2013 roku. Udostępnione obrazki i zwiastun nie dają żadnej nadziej fanom klimatów science-fiction, w których do tej pory specjalizowało się Starbreeze. Nowy tytuł to wyprawa do baśniowego świata.

W Brothers – A Tale of Two Sons wcielimy się w tytułowe rodzeństwo, które wyruszy w niebezpieczną podróż, aby znaleźć lekarstwo, niejaką „wodę życia”, dla swojego chorego ojca. Co ciekawe, tytuł współtworzy skandynawski filmowiec Josef Fares mający na koncie filmy Zozo oraz W obcym kraju. Fares chce zaangażować emocjonalnie graczy i zainteresować ich historią dwójki bohaterów przemierzających malownicze, interaktywne środowiska.

Powyższy opis nie mówi wiele o rozgrywce, ale pewne wskazówki dostarcza zwiastun. Wygląda na to, że dostaniemy zręcznościową grę z elementami platformowymi. Warto dać szansę Starbreeze, bo to jeden z ciekawszych deweloperów ze Szwecji. Na takie miano zapracowały gry The Chronicles of Riddick, The Darkness, czy Syndicate. Brothers – A Tale of Two Sons wyjdzie na Steamie, PlayStation Network i Xbox LIVE Arcade wiosną 2013 roku.