Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2012, 18:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

O usprawnieniach graficznych gry Need for Speed: Most Wanted na PC

Jeden z pracowników studia Criterion Games powiedział, że obsługa bibliotek DirectX 11 w grze Need for Speed Most Wanted spowoduje, że wydajność renderowania zwiększy się o 300% w stosunku do tego, co można by było osiągnąć ze wsparciem dla DirectX 9. Pecetowcy nie uruchomią jednak tytułu na komputerach z systemem operacyjnym Windows XP.

Leanne Loombe ze studia Criterion Games wypowiedział się w wywiadzie dla serwisu games.on.net na temat możliwości graficznych pecetowej edycji gry Need for Speed: Most Wanted. Od dłuższego czasu wiadomo, że twórcy zrezygnowali ze wsparcia dla DirectX 9 na rzecz nowszych wersji popularnych bibliotek.

Rozmówca zaznacza, że obsługa DirectX 11 może zaowocować znacznie większą wydajnością gry. Posiadacze pecetów w stosunku do wersji konsolowych otrzymają m.in. lepszy system oświetlenia, tekstury w wyższej rozdzielczości, zaawansowany motion blur, czy wykorzystanie technologii SSAO. Loombe użył nawet stwierdzenia, że obsługa DirectX 11 o 300% zwiększyła wydajność renderowania w stosunku do tego, co można było osiągnąć na DirectX 9.

Posiadacze pecetów będą cieszyć się lepszą oprawą graficzną

W zamian za powyższe udogodnienia twórcy musieli jednak zrezygnować ze wsparcia dla bibliotek DirectX 9. Oznacza to, że Need for Speed: Most Wanted nie uruchomią użytkownicy systemu operacyjnego Windows XP. Z przedstawionych jakiś czas temu wymagań sprzętowych wynika, że gra uruchomi się na komputerze z systemem Windows Vista lub Windows 7. Z kolei karta graficzna musi być kompatybilna przynajmniej z DirectX 10.

Need for Speed: Most Wanted to kolejna odsłona popularnej serii wyścigowej, będąca bezpośrednią kontynuacją produkcji z 2005 roku o tym samym tytule. Tym razem stworzeniem gry zajmuje się studio Criterion Games, mające na swoim koncie m.in. Need for Speed: Hot Pursuit, ale także cykl Burnout. Need for Speed: Most Wanted ukaże się w Europie 1 listopada bieżącego roku na PC, PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PlayStation Vita.