Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2010, 14:42

autor: Adrian Werner

Star Wars: The Old Republic - ujawniono dziesięć klas zaawansowanych

Dotychczas Bioware stopniowo ujawniało kolejne klasy zaawansowane, które pojawią się w grze Star Wars: The Old Republic. Najwidoczniej jednak to powolne tempo się już twórcom znudziło, ponieważ na tegorocznym gamescom ujawniono ich aż dziesięć.

Dotychczas Bioware stopniowo zaznajamiało fanów z kolejnymi klasami zaawansowanymi, które pojawią się w grze Star Wars: The Old Republic. Najwidoczniej jednak to powolne tempo się już twórcom znudziło, ponieważ na tegorocznym gamescom ujawniono ich aż dziesięć.

 

Star Wars: The Old Republic - ujawniono dziesięć klas zaawansowanych - ilustracja #1

 

Przypomnijmy, że każda z dostępnych w The Old Republic klas rozwijać się będzie na jednej z ścieżek wytyczonych przez dwie klasy zaawansowane (ang. advanced classes). Do tej pory dowiedzieliśmy się, że Wojownicy Sith podzielą się na Marauderów i Juggernautów, natomiast Rycerze Jedi wybiorą pomiędzy Guardianem i Sentinelem.

Podczas prezentacji gry na gamescom Bioware wyjawiło, jak wyglądać będą zaawansowane klasy dla pięciu innych podstawowych klas. Oczywiście, twórcy nie spędzili kilku godzin na tłumaczeniu sekretów każdej z nich, więc nowe informacje są bardzo skąpe. Na oficjalnych stronach nie pojawiły się jeszcze żadne aktualizacje, więc czytając poniższe informacje miejcie na uwadze, że ich źródłem jest fan, który był obecny na pokazie.

 

Star Wars: The Old Republic - ujawniono dziesięć klas zaawansowanych - ilustracja #2

 

Zaawansowane klasy Agenta Imperialnego (Imperial Agent) to:

  • Szpieg (Operative) – korzysta z karabinu blasterowego lub energetycznego ostrza.
  • Snajper (Sniper) – używa oczywiście karabinu snajperskiego oraz szybkostrzelnego pistoletu.

Zaawansowane klasy Inkwizytora Sith (Sith Inquisitor) to:

  • Czarnoksiężnik (Sorcerer) –zadaje potężne obrażenia Mocą i walczy mieczem świetlnym z pojedynczym ostrzem.
  • Zabójca (Assassin) – specjalizuje się w umiejętnościach skradankowych i pojedynczych atakach zadających duże obrażenia, walczy mieczem świetlnym o dwóch ostrzach.

Zaawansowane klasy Łowcy Nagród (Bounty Hunter) to:

  • Powertech.
  • Najemnik (Mercenary).

Zaawansowane klasy Negocjatora Jedi (Jedi Consular) to:

  • Cień (Shadow) – walczy mieczem świetlnym o dwóch ostrzach.
  • Czarodziej (Wizard) – duży zakres umiejętności leczniczych, walczy pojedynczym mieczem.

Zaawansowane klasy Szturmowca (Trooper) to:

  • Komandos (Commando) – nosi ciężkie pancerze, może przyjąć na siebie dużo obrażeń.
  • Vanguard.

 

Star Wars: The Old Republic - ujawniono dziesięć klas zaawansowanych - ilustracja #3

 

Oczywiście, w najbliższych tygodniach i miesiącach Bioware na pewno dokładnie omówi każdą z powyższych klas zaawansowanych. Dostaniemy opis umiejętności, screeny oraz materiały video, które zademonstrują, na czym będzie polegać granie każdą z nich. Na razie dobrze mieć jednak chociaż przybliżoną listę tego, co twórcy mają w planach.

Ponadto, warto zainteresować się wypuszczonym z okazji gamescomu filmikiem prezentującym walkę w przestrzeni kosmicznej. Choć sporo fanów spodziewało się niczym nieograniczonych lotów, to okazało się, że w rzeczywistości zabawa będzie przypominać raczej zręcznościowe gry z automatów. Obejrzenie poniższego zwiastuna pozwoli wam zrozumieć, jak dokładnie wyglądać to będzie w akcji:

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej