Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2021, 17:48

Star Wars Jedi: Fallen Order doczekało się aktualizacji na PS5 i XSX/S

Deweloperzy udostępnili właśnie next-genową aktualizację Star Wars Jedi: Fallen Order. Gra została przystosowana do pracy z konsolami Xbox Series X/S, a także PlayStation 5, oferując poprawioną wydajność oraz zwiększając natywną rozdzielczość.

Od premiery Star Wars Jedi: Fallen Order minął już ponad rok. Z tytułem bawiło się do tej pory ponad dziesięć milionów graczy, a powstanie jego kontynuacji jest w tej chwili jedynie kwestią czasu, ponieważ EA traktuje go jako początek zupełnie nowej serii/marki. Dzięki wstecznej kompatybilności produkcja dostępna jest również na najnowszych Xboksach oraz PlayStation 5. Zgodnie z zapowiedziami deweloperzy z Respawn Entertainment opublikowali właśnie optymalizującą grę aktualizację, która poprawia jej działanie na systemach nowej generacji.

Zaznaczmy jednak, że nie powinniśmy się spodziewać drastycznych zmian w jakości oprawy graficznej lub pojawienia się poprawionych tekstur oraz modeli 3D, a także efektów graficznych, w tym np. ray tracingu. Łatka podwyższa bowiem jedynie dynamiczną rozdzielczość gry, a także poprawia jej wydajność, która pozostawała do tej pory niezmieniona w porównaniu do wersji na konsole poprzedniej generacji.

Star Wars Jedi: Fallen Order – next-genowa aktualizacja

Xbox Series S

 1. Poprawiona wydajność. Gra działa teraz w 60 klatkach na sekundę (poprzednio było to 45).

Xbox Series X

Tryb Performance

 1. Poprawiona wydajność. Gra działa teraz w 60 klatkach na sekundę (poprzednio było to 45).
 2. Wprowadzono funkcję dynamicznej rozdzielczości w zakresie od 1080p do 1440p.

Standardowy tryb działania

 1. Wprowadzono funkcję dynamicznej rozdzielczości w zakresie od 1512p do 2160p.
 2. Postprocessing w 4K.

PlayStation 5

 1. Poprawiona wydajność. Gra działa teraz w 60 klatkach na sekundę (poprzednio było to 45).
 2. Postprocessing w 1440p.
 3. Dotychczasowa opcja dynamicznej rozdzielczości w zakresie do 800p do 1080p została wyłączona. Gra renderowana jest teraz w stałej rozdzielczości 1200p.

Dodajmy, że Star Wars Jedi: Fallen Order dostępny jest w ramach subskrypcji EA Play na Xboksach oraz PlayStation. Na konsolach Microsoftu grę bez dodatkowych kosztów pobiorą również abonenci Xbox Game Pass.

 1. Star Wars Jedi: Fallen Order to gra Electronic Arts, której szukaliście
 2. Wszystko o Star Wars Jedi: Fallen Order
 3. Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry