Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2014, 19:55

Star Citizen – przetestuj grę za darmo

Producenci Star Citizen przygotowali specjalną niespodziankę dla fanów gry. Do 5 września można za darmo przetestować jeden z modułów produkcji, pozwalający zasiąść za sterami statku i wziąć udział w kosmicznych walkach.

Premiera gry będzie miała miejsce w 2015 roku - Star Citizen – przetestuj grę za darmo - wiadomość - 2014-09-01
Premiera gry będzie miała miejsce w 2015 roku

Star Citizen to jedna z najbardziej ambitnych i najdroższych gier niezależnych, które powstają bez udziału dużych wydawców czy sponsorów – w całości dzięki zbiórce pieniędzy wśród graczy. Produkcja, będąca rozbudowanym symulatorem kosmicznym, podzielona jest na różnego rodzaju moduły i powstaje już od kilku lat, sukcesywnie udostępniając kolejne fragmenty rozgrywki. Z okazji kończącego się dziś konwentu Dragoncon 2014, odbywającego się w Atlancie, twórcy Star Citizen udostępnili za darmo wszystkim zainteresowanym aktualną wersję tytułu wraz z modułem Arena Commander. Klienta gry ściągniemy tworząc konto Star Citizen, a następnie wpisując na okolicznościowej stronie internetowej specjalny kod – DRAGONFLIGHT2K14. Ściągnięta wersja będzie aktywna do 5 września. Poza możliwością uczestniczenia w kosmicznych walkach, gracze przespacerują się również po hangarze zawierającym jedyny udostępniony nam statek treningowy RSI Aurora.

Opcja zwiedzania hangaru pozwoli nam poznać naszą bazę wypadową, a także podziwiać pełen detali trójwymiarowy model okrętu. W skład modułu Arena Commander wchodzi natomiast kilka trybów rozgrywki. Możemy uczestniczyć w bitwach z komputerowym AI, a także paru rodzajach zabawy multiplayer, w których walczymy z innymi graczami (samotnie bądź w grupie) lub łączymy siły próbując zniszczyć kolejne fale wrogów kontrolowane przez komputer.

Star Citizen to symulator kosmiczny z akcją osadzoną w dalekiej przyszłości. Gracze wcielą się w pilota gwiezdnego myśliwca i przemierzając wszechświat wykonają różnorodne misje, zajmą się handlem, podniosą umiejętności bohatera oraz ulepszą statki kosmiczne lub zakupią ich zupełnie nowe modele. Projekt jest z niecierpliwością wyczekiwany przez wielu fanów gatunku, ponieważ za jego dewelopingiem stoi Chris Roberts – twórca takich legendarnych gier jak Wing Commander czy Starlancer.

  1. Oficjalna strona promocji
  2. Oficjalna strona gry Star Citizen
  3. Zapowiedź gry Star Citizen