Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2016, 17:07

autor: Góral

Star Citizen - do 25 kwietnia gramy za darmo

Deweloperzy gry Star Citizen rozpoczęli kolejną edycję akcji Free Fly. Oznacza to, że do 25 kwietnia można za darmo bawić się wersją alfa 2.3.1 oraz modułami Social i Arena Commander.

Pod koniec stycznia bieżącego roku studio Cloud Imperium Games pozwoliło przez kilka dni testować za darmo grę Star Citizen. W połowie marca wystartowała druga tego typu inicjatywa, a na kolejną nie musieliśmy długo czekać. Deweloper poinformował bowiem, że do 25 kwietnia ponownie można się bawić produkcją bez ponoszenia żadnych kosztów. Wystarczy, że założycie konto w tym miejscu, by otrzymać dostęp do wypuszczonej 9 kwietnia wersji alfa 2.3.1 oraz modułów Arena Commander i Social Module. Oznacza to, że podczas rozgrywki da się odwiedzić rozmaite stacje kosmiczne, wziąć udział w niektórych misjach, wsiąść za sterty statku i powalczyć z przeciwnikami kontrolowanymi przez komputer lub z innymi graczami. Oprócz tego wszystkiego można też trafić do ArcCorp i rozpocząć życie w społeczności Star Citizen.

F7C Hornet – jedne ze statków dostępnych w obecnej edycji akcji Free Fly. - Star Citizen - do 25 kwietnia gramy za darmo - wiadomość - 2016-04-16
F7C Hornet – jedne ze statków dostępnych w obecnej edycji akcji Free Fly.

Deweloperzy wyjaśnili, że głównym powodem kolejnych akcji z cyklu Free Fly jest danie graczom możliwości przetestowania nowych statków – tym razem są to Aurora LN, F7C Hornet oraz Mustang Delta. Naturalnie jest to także znakomita okazja do sprawdzenia co i jak dla osób, które dopiero teraz usłyszały o tym kosmicznym symulatorze. Tak czy siak, jak dają za darmo, to nie zaszkodzi spróbować.

Przy okazji warto też wspomnieć o kolejnych milionach dolarów, które zasiliły konta twórców. Kilka tygodni temu licznik na stronie produkcji pokazywał 110 milionów wydanych przez graczy, ale to już przeszłość. Od tamtej pory pozyskano kolejne 2 miliony dolarów.

Star Citizen to jeden z najgłośniejszych projektów ostatnich lat. Finalna wersja produkcji (nie wiadomo, kiedy pojawi się na rynku) oferować ma kilka modułów połączonych w jedną całość. Jednym z nich będzie Squadron 42, czyli kampania dla jednego gracza, która od niedawna można kupić osobno, jako samodzielny produkt. Oprócz tego produkcja doczeka się także wielkiego sieciowego uniwersum, zamieszkiwanego przez mnóstwo graczy, trybu FPS i nie tylko. Prace nad tym wszystkim trwają już od 2012 roku.