Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2016, 10:07

autor: Góral

Star Citizen - budżet produkcji wynosi już 110 milionów dolarów

Pod koniec 2015 roku budżet wyczekiwanej gry Star Citizen dobił do 100 milionów dolarów. W ciągu kilku kolejnych miesięcy fani wsparli twórców dodatkowym workiem pieniędzy i obecnie licznik na stronie produkcji pokazuje 110 milionów dolarów.

W połowie grudnia 2015 roku deweloperom ze studia Cloud Imperium Games udało się przekroczyć magiczny próg 100 milionów dolarów zebranych na produkcję wyczekiwanego kosmicznego symulatora Star Citizen. To już jednak przeszłość, gdyż od tamtej pory na konto twórców wpadło kolejnych 10 milionów dolarów. Obecnie licznik na oficjalnej stronie tytułu pokazuje przeszło 110 milionów dolarów, wpłaconych przez ponad 1,3 miliona osób. Jak więc widać, zainteresowanie produkcją nie maleje, choć premiera pełnej wersji to ciągle melodia przyszłości. Tak czy siak, jeżeli nie jesteście pewni, czy warto inwestować pieniądze w ten projekt, to teraz macie doskonałą okazję do przetestowania gry. Star Citizen jest bowiem dostępne do 20 marca za darmo, w ramach przepustki Free Fly.

Star Citizen – statek Khartu. - Star Citizen - budżet produkcji wynosi już 110 milionów dolarów - wiadomość - 2016-03-14
Star Citizen – statek Khartu.
Star Citizen w skrócie:
  • Rozbudowany kosmiczny symulator tworzony przez ekipę Cloud Imperium Games
  • Obecnie można zamawiać zarówno Star Citizen, jak i sam tryb dla jednego gracza Squadron 42
  • Budżet produkcji przekroczył 110 milionów dolarów

Jeżeli zdecydujecie się na złożenie zamówienia, to obecnie, zamiast na Star Citizen, możecie wydać pieniądze na Squadron 42, czyli tryb dla jednego gracza, który został wydzielony kilka tygodni temu i jest samodzielnym modułem. W finalnej wersji tytułu weźmiemy udział w emocjonującej kampanii, przy której pracuje kilka gwiazd kina, w tym Gary Oldman (JFK, The Fifth Element, Batman Begins) i Mark Hamill (Luke Skywalker z oryginalnej trylogii Star Wars).

Samo Star Citizen będzie z kolei rozbudowanym projektem łączącym w sobie klasyczny kosmiczny symulator, grę MMO, pierwszoosobową strzelankę i nie tylko. Produkcja powstaje już od dobrych kilku lat, gdyż usłyszeliśmy o niej już w 2012 roku. Obecnie tytuł dostępny jest w wersji alfa.