Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2016, 14:42

Star Citizen przez tydzień za darmo; kampania Squadron 42 będzie sprzedawana oddzielnie

Studio Cloud Imperium poinformowało, że przez najbliższy tydzień gracze będą mogli wypróbować Star Citizen bez żadnych opłat. Ma to zachęcić większą liczbę osób do zakupu gry przed 14 lutego - do tego czasu można bowiem zdobyć ją w pakiecie z kampanią Squadron 42 w niższej cenie.

Jeśli chcielibyście wypróbować Star Citizen, kosmiczny symulator autorstwa legendy gatunku Chrisa Robertsa, ale nie byliście jedną z ponad miliona osób, które wsparły grę finansowo, teraz będziecie mieć na to szansę. Przez następny tydzień studio Cloud Imperium udostępnia swoje dzieło za darmo na zasadzie przepustki Free Fly, dającej dostęp do wersji alfa 2.1.2.

Najbliższy tydzień to okazja na przetestowanie dzieła Chrisa Robertsa bez żadnych opłat. - Star Citizen przez tydzień za darmo; kampania Squadron 42 będzie sprzedawana oddzielnie - wiadomość - 2016-01-31
Najbliższy tydzień to okazja na przetestowanie dzieła Chrisa Robertsa bez żadnych opłat.

Osoby, które zarejestrują się pod tym adresem, będą mogły spróbować walki ze sztuczną inteligencją lub żywymi przeciwnikami na Arenie oraz zobaczyć w akcji moduł społeczny, w którym gracze mogą się kontaktować w przerwach od walk i misji. Przede wszystkim jednak przepustka da dostęp do skondensowanej wersji budowanego przez Cloud Imperium świata, z oskryptowanymi misjami, wieloma stacjami kosmicznymi oraz miejscami wartymi odwiedzenia. Do eksploracji użyjemy trzech modeli statków: Hornet F7C, Aurora LN oraz Mustang Delta. Jeśli mieliście okazję brać udział w podobnej akcji w przeszłości – nie jest to bowiem pierwszy raz, kiedy twórcy umożliwiają wypróbowanie swego dzieła za darmo – i jesteście już zarejestrowani, wystarczy się tylko zalogować, używając tego samego hasła oraz nazwy użytkownika.

Nie jest to jednak całkowicie bezinteresowna zagrywka ze strony studia. Free Fly ma przekonać większą ilość graczy do zakupu Star Citizen przed 14 lutego, kiedy to skończy się możliwość zakupu gry wraz z kampanią dla pojedynczego gracza o tytule Squadron 42. Za dwa tygodnie oba te elementy zaczną być sprzedawane oddzielnie, i to zapewne w sporo wyższej cenie. Squadron 42 nie będzie jednak potrzebował do działania podstawowej wersji Star Citizen, więc może okazać się świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą po prostu solidnego kosmicznego symulatora bez wieloosobowych elementów.

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie możecie kupić Star Citizen oraz Squadron 42 w dotychczasowej cenie. - Star Citizen przez tydzień za darmo; kampania Squadron 42 będzie sprzedawana oddzielnie - wiadomość - 2016-01-31
Jeszcze tylko przez dwa tygodnie możecie kupić Star Citizen oraz Squadron 42 w dotychczasowej cenie.

Prace nad Star Citizen rozpoczęły się w 2012 roku. Chris Roberts początkowo chciał uzbierać zaledwie 500 tysięcy dolarów poprzez crowdfunding, jednak jego kampania w serwisie Kickstarter okazała się potężnym sukcesem, zaś budżet gry w grudniu przekroczył 100 milionów dolarów. Ciekawe tylko, czy tak wielkie sumy dadzą równie imponującą jakość. Na razie Star Citizen nadal pozostaje w fazie wczesnego dostępu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Citizen
  2. Wielkie oczekiwania i zawirowania wokół Star Citizen – na co poszło 95 milionów dolarów?
  3. Star Citizen – kompendium wiedzy o grze