Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2020, 10:01

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Star Citizen Assault on Stanton ma być pierwszą wielką bitwą w świecie gry [aktualizacja]

Deweloperzy ze studia Cloud Imperium Games poinformowali, że w tym tygodniu w Star Citizen rozpocznie się wydarzenie Assault on Stanton, w ramach którego piloci będą mogli wziąć udział w wielkich starciach z siłami organizacji terrorystycznej XenoThreat.

Aktualizacja:

Premiera eventu Assault on Stanton została przesunięta na początek przyszłego roku. Deweloperzy poinformowali, że potrzebują więcej czasu, by dopracować zawartość.

Star Citizen Assault on Stanton ma być pierwszą wielką bitwą w świecie gry - ilustracja #1
Wpis dewelopera na oficjalnej stronie gry.

Oryginalna wiadomość:

W SKRÓCIE:

  1. przed świętami w Star Citizen rozpocznie się wydarzenie Assault on Stanton;
  2. event pozwoli wziąć udział w wielkich bitwach z siłami kontrolowanymi przez komputer;
  3. gracze pomogą UEE Navy w walce z organizacją terrorystyczną XenoThreat.

W tym tygodniu w symulatorze kosmicznym Star Citizen odbędzie się pierwsze wydarzenie obejmujące cały serwer i oferujące graczom możliwość wzięcia udziału w wielkiej bitwie – choć niestety nie powalczymy między sobą, a z wrogami sterowanymi przez AI. Event nosi nazwę Assault on Stanton i potrwa kilka dni. Poniżej znajdziecie jego oficjalny teaser.

Opis wydarzenia zdradza kolejne detale na jego temat. Użytkownicy wesprą UEE Navy w walce z organizacją terrorystyczną XenoThreat i wezmą udział w bitwach z udziałem olbrzymich statków wojennych (mowa o tzw. capital ships), starając się obronić tytułowy układ gwiezdny Stanton.

Cloud Imperium Games wzywa wszystkich pilotów do przyłączenia się do walki z organizacją terrorystyczną znaną jako „XenoThreat” w pierwszym w historii gry dynamicznym wydarzeniu obejmującym cały serwer. Pod względem wielkości, zasięgu i skali dynamiczny event Assault on Stanton będzie nieporównywalny z dotychczasowymi wydarzeniami w Star Citizen. Wydarzenie będzie składało się z kilku etapów zaplanowanych na wiele dni, w czasie których piloci zjednoczą się w obronie układu Stanton. Po raz pierwszy gracze Star Citizen otrzymają okazję połączyć siły z UEE Navy i poprowadzić szturm na wrogie okręty klasy capital ship. Spodziewajcie się wielkich starć z flotami kontrolowanymi przez AI, w tym z capital ships – czytamy w opisie eventu.

Deweloperzy nie podali na razie konkretnej daty rozpoczęcia wydarzenia Assault on Stanton, ale ma ono wystartować jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Warto odnotować, że niedawno w Star Citizen zadebiutował powiązany z omawianym eventem patch 3.12, który wprowadza do gry szereg nowości.

  1. Wielkie oczekiwania i zawirowania wokół Star Citizen - na co poszło 95 milionów dolarów?
  2. Star Citizen – strona oficjalna