Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2015, 11:54

Stan brytyjskiego rynku gier po Czarnym Piątku. Top 10 UK (22 - 28 listopada)

Za nami Czarny Piątek, czyli prawdziwe żniwa dla wydawców gier. Warto zerknąć okiem jak wyglądała sprzedaż pudełkowych gier w Zjednoczonym Królestwie po przejściu przez sklepy tornada zwanego klientem.

Z dużym opóźnieniem, ale jest! Kolejne notowanie brytyjskiej listy przebojów opóźniło się z powodu Czarnego Piątku, tradycyjnie już dnia, w którym liczne obniżki cen skłaniają do wielkich zakupów nawet największych chytrusów. W porównaniu do poprzedniego zestawienia hitów brytyjskiego rynku detalicznego, ogólna sprzedaż gier podskoczyła o 60%, przy czym przychody branży zwiększyły się o 32%. To jednak odpowiednio -9% i -10% mniej niż w ubiegłym roku, co może być troszkę zastanawiające.

Po sześciu tygodniach przebywania na niższych pozycjach, na tron wróciła FIFA 16, osiągając wzrost aż o 254% zainteresowania. Nieco mniejszym wzięciem cieszyło się Call of Duty: Black Ops III, którego zdecydowało się kupić o 47% graczy więcej niż tydzień wcześniej. Jedynie o 8% większym wzięciem może pochwalić się Fallout 4, a znajdujący się na miejscu trzecim Star Wars: Battlefront stracił do premierowego tygodnia aż 52%. W pierwszej dziesiątce największym skokiem popularności może pochwalić się Uncharted: The Nathan Drake Collection (niewyobrażalne 999%). Poza niniejszą listą najwięcej zyskało LEGO Marvel Super Heroes, które dzięki wzrostowi sprzedaży o 541 % zatrzymało sie na pozycji piętnastej.

1.

FIFA 16

2.

Call of Duty: Black Ops III

3.

Star Wars: Battlefront

4.

Fallout 4

5.

Uncharted: The Nathan Drake Collection

6.

Grand Theft Auto V

7.

Minecraft: Story Mode

8.

Halo 5: Guardians

9.

Rise of the Tomb Raider

10.

Forza Motorsport 6

gry