Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2024, 15:59

STALKER 2 na nowym zwiastunie. Film przekonuje nas, że Prypeć „to żaden raj”

GSC Games World opublikowało krótki zwiastun gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Możemy na nim zobaczyć klimatyczne przebitki z Zony oraz po raz pierwszy usłyszeć ukraiński dubbing.

Źródło fot. GSC Game World
i

W sieci wylądował właśnie nowy zwiastun gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, zatytułowany „To nie raj”. Na krótkim wideo możemy zobaczyć świetnie wyglądające przebitki z Czarnobylskiej zony, w której umiejscowiony będzie tytuł. Możecie je obejrzeć poniżej.

Poza tym nie znajdziemy tam zbyt wiele. Jedynie krótki, ale klimatyczny dialog przeprowadzony między Richterem a głównym bohaterem. Co ciekawe, jest to pierwsze wideo, w którym możemy usłyszeć ukraiński dubbing.

Odbiór fanów w komentarzach jest bardzo pozytywny. Zwracają oni uwagę na świetnie wykonane animacje postaci oraz piękne ujęcia zniszczonej Prypeci. Wielu cieszy się również na możliwość ponownego odwiedzenia lokacji, które eksplorowali jako dzieci w poprzednich grach z serii.

Należy także zwrócić uwagę na datę wrzucenia zwiastuna, która najpewniej nie była przypadkowa, gdyż to właśnie w nocy z 25 na 26 kwietnia nastąpiła Katastrofa w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej.

Wygląda na to, że studio GSC Game World zaczyna powoli podgrzewać atmosferę przed zbliżającą się wielkimi krokami premierą gry. Po wielu opóźnieniach S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl zadebiutuje 5 września na PC oraz konsolach Xbox Series X/S. Gra od dnia premiery dostępna będzie również w usłudze PC/Xbox Game Pass.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej