Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2023, 21:00

Rosjanie spełnili groźbę, materiały ze STALKER-a 2 trafiły do sieci

Hakerzy, którzy włamali się na serwery studia GSC Game World, dotrzymali słowa. Do sieci trafiły materiały z S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, w tym nagrania z gry.

Źródło fot. GSC Game World.
i

Wygląda na to, że rosyjscy szantażyści dotrzymali słowa. Do sieci trafiło sześciominutowe nagranie z gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart Of Chornobyl. Nie znajdziecie go w serwisie YouTube (a przynajmniej nie będzie ono tam dostępne przez dłuższy czas), ale materiał krąży po rożnych serwisach pokroju Dark Side of Gaming.

Osobną sprawą pozostaje kwestia, czy rzeczywiście chcecie obejrzeć ten gameplay. Nie chodzi nawet o spoilery, bo filmik w zasadzie nie zdradza nic na temat fabuły. Jak łatwo zgadnąć, jest to surowa, robocza wersja drugiego S.T.A.L.K.E.R.-a – ostatecznie gra może znacznie różnić się od tego, co widać na nagraniach skradzionych przez hakerów.

Fakt, nagranie prezentuje tytuł bardziej zaawansowany niż typowe prototypy pokroju gameplayu z GTA 6, który wyciekł Rockstarowi w zeszłym roku (nie mówiąc o materiałach, które udostępnili inni twórcy w odpowiedzi na narzekania internautów). Niemniej S.T.A.L.K.E.R. 2 pozostaje w produkcji i już teraz wiele mogło się zmienić w porównaniu do tego, co prezentuje filmik z przecieku.

Niestety, nagranie zamieszczone przez DSoG to nie wszystko. Po sieci krążą także informacje na temat fabuły, dokumenty projektantów, mapy itp. (via NeoGAF). Jeśli więc nie w smak Wam spoilery, lepiej uważajcie na nowsze tematy w mediach społecznościowych dotyczące S.T.A.L.K.E.R.-a.

Drugi S.T.A.L.K.E.R. ukaże się w tym roku na pecetach i Xboxie Series X/S. Gra będzie dostępna na premierę w usłudze Game Pass.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej